Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Mid-level Gaming PC: B450M, Ryzen™ 5 3600, Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080Ti, DDR4 16GB 3200

Статус
Затворена за нови мислења.

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.008
1.342
Скопје
Psycore додаде нов оглас:

Mid-level Gaming PC: B450M, Ryzen™ 5 3600, Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080Ti, DDR4 16GB 3200 - Проценка

Барам проценка за следнава конфигурација:
CPU AMD Ryzen 5 3600 Six-Core 3.6GHz AM4
COOLER be quiet! Pure Rock Slim 2
MB Gigabyte B450M-DS3H AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 M.2 USB3.1 HDMI/DVI
GPU Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080Ti
DIMM 8GB DDR4 3200MHz Kingston HyperX Predator CL16 RGB x2
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 500GB PCIe 3.0
PSU 750W Gigabyte G750H Real Power...

Видете го целиот оглас...
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.008
1.342
Скопје
Може и клуч на ова. Конфигурацијата ќе се растура и ќе се продава дел по дел.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.228
Мислења
976.916
Членови
35.537
Најнов член
martin987
На врв Дно