Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Microsoft windows apple

Ivan222

Intern
17 март 2019
86
13
Дали можам да инсталирам некоја апликација за apple на windows 11 постои ли некој емулатор
 

xhktw

x
2 август 2009
1.432
1.856
xhktw's setup  
Processor & Cooler
MacBook Air M1 16/256
Mouse
Logitech G305 Lightspeed Wireless
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Monitor
34" MSI MAG342CQPV 100Hz, 3440x1440 UWQHD Curved
OS
macOS Ventura
Најлесно би ти било со MacOS виртуелка, не е тешко да се сетапира. Имаш милион туторијали на youtube.
 

Ivan222

Intern
17 март 2019
86
13
Мене мие само за оваа апликација
 

Nem_Akata

Gaining Experience
26 мај 2015
173
242
Скопје
Nem_Akata's setup  
Audio
Scarlett Solo MK2, Bowers & Wilkins DM14, M-Audio av40, AKG K240 MKII, Philips FA960 Amplifier
OS
MacOS + Windows
Ајде бе брат, на IT форум си, пиши дека ти е за iPhone. Apple е фирмата што ги произведува тие уреди, воедно и оперативните системи за нив.

Колку што знам јас, не можеш без да инсталираш понова верзија на MacOS (хакинтош можеш пример), преку виртуелка тешко дека ќе успееш али и тоа пробај ако до толку ти е зорт, а дополнително зависи и дали апликацијава е овозможена да работи на MacOS, тоа зависи индивидуално од развивачите на Mobilic.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.349
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно