• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Microsoft Teams -проблем со тон на снимен час? Некој решение

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ile bocev

Gaining Experience
15 ноември 2015
285
224
Здраво другари. Имам проблеми со тонот на Microsoft Teams.
Да објаснам и скратам
Имено се работи за внукот на кој треба да му објаснам неколку задачи по математика.
Наставничката кога им ја предавала материјата им објаснила дека треба да ја слушаат, и им дозволила да го снимаат часот, по што им рекла дека дома кога ќе вежбаат ако нешто не им е јасно може да си го пуштат часот повторно.

За време на предавањето на наставничката глас си имало и внукот ја слушал.

Проблемот е сега со снимениот час,
Клипот има слика, но глас нема,

Дали некој што работи со ова, знае како да се среди проблемот, и дали воопшто може?
Благодарам
 
Последна промена:

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,463
8,589
Скопје
Здраво другари. Имам проблеми со тонот на Microsoft Teams.
Да објаснам и скратам
Имено се работи за внукот на кој треба да му објаснам неколку задачи по математика.
Наставничката кога им ја предавала материјата им објаснила дека треба да ја слушаат, и им дозволила да го снимаат часот, по што им рекла дека дома кога ќе вежбаат ако нешто не им е јасно може да си го пуштат часот повторно.

За време на предавањето на наставничката глас си имало и внукот ја слушал.

Проблемот е сега со снимениот час,
Клипот има слика, но глас нема,

Дали некој што работи со ова, знае како да се среди проблемот, и дали воопшто може?
Благодарам
Дали ги контактирал соучениците да праша дали некој друг снимал и дали го има истиот проблем да нема звук?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Ile bocev

Gaining Experience
15 ноември 2015
285
224
Да и други имаат проблем што ги прашавме.

Инаку ако е битно да се напомене внукот наместо од командата во програмата снимал со windows + G командата.
Сликата е тука и тоа чиста, ама глас нема
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
942
591
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Да и други имаат проблем што ги прашавме.

Инаку ако е битно да се напомене внукот наместо од командата во програмата снимал со windows + G командата.
Сликата е тука и тоа чиста, ама глас нема
Јас имам снимано преку windows+G на Zoom и Google Meet, и си има звук, се во ред. Ама зошто ваков проблем има на Teams, чудно ми е.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,463
8,589
Скопје
Да и други имаат проблем што ги прашавме.

Инаку ако е битно да се напомене внукот наместо од командата во програмата снимал со windows + G командата.
Сликата е тука и тоа чиста, ама глас нема
Во иднина намести му со OBS да снима.
Мене ова срањево гејм бар ми беше исклучено, сега го пуштив, дифолт, стиснав да снима, и кај мене не снима звук.
Кога во сетингс еве што било по дифолт
1606051079142.png
Тука треба All да се одбере.

Али пак, препорачувам да му наместиш OBS.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,745
3,115
Дали некој што работи со ова, знае како да се среди проблемот, и дали воопшто може?
Провери со некоја програма (audacity напр.) дали воопшто е снимен звук. Ако е, ќе го видите и чуете. Ако не е, нема што да се прави, тоа е тоа.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Ile bocev

Gaining Experience
15 ноември 2015
285
224
Во иднина намести му со OBS да снима.
Мене ова срањево гејм бар ми беше исклучено, сега го пуштив, дифолт, стиснав да снима, и кај мене не снима звук.
Кога во сетингс еве што било по дифолт
Погледнете го атачментот 93813
Тука треба All да се одбере.

Али пак, препорачувам да му наместиш OBS.
Да, но веќе часот е снимен. Ова за во иднина може. Сепак фала
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,142
Мислења
839,331
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно