• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Microsoft Teams на Smart TV?

toshex

the fool
18 септември 2013
5,679
6,432
Мелмак
Дали можам да инсталирам Microsoft Teams на смарт тв...

За почеток сподели за кој смарт ТВ се работи бидејќи софтверот на смарт телевизори варира од телевизор до телевизор.

Пример ако се работи за ANDROID телевизор со најнов антдроид веројатно можеш некако да го изведеш со 5-6 пропратни апликации за средување на проблеми ко во овој туторијал:

https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comments/iksdyw View: https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comments/iksdyw/guide_getting_microsoft_teams_working_on_android/


Ама пак ќе зависи од телевизор до телевизор и ќе биде прашалник дали ќе работи за позиви.

За повеќе помош подобро би било да споделиш и што се обидуваш да изведеш, така ќе може членовите подобро да ти помогнат околу целото сценарио а не само проблемот за дали можеш да инсталираш Teams на телевизор - пошо и да инсталираш треба да работи до некаде.
 

Ivan222

Intern
17 март 2019
67
10
Мојот ТВ е TV UE43J5500
А исто така сакам да се инсталира и на android box tx3 mini на друг samsung ТВ кои не е смарт
Мислењето е автоматски споено:

Добро ако е толку комплицирано тогаш со некој програм што ја пресликува сликата од мобилен на ТВ.
 
Последна промена:

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,447
1,565
На андроид боксот веројатно може да се инсталира ако не е некоја многу стара верзија на Андроид, телевизорот е Самсунг со Тизен ОС и нема Микрософт Теамс за него. На телевизорот евентуално да cast-ираш слика од мобилен уред.

За погорните опции треба да пробаш во пракса колку ќе е мазно корисничкото искуство ...
 

Ivan222

Intern
17 март 2019
67
10
toshex тоа што ми го предложи го направив го инсталирав на боксот.Сега немам глас на тв, а има слика.Имам две прашања,дали можам да користам слушалки или или друг звучник.Ако може каде да ги приклучам на ТВ или на боксот??
Мислењето е автоматски споено:

Или пак треба да се попушти гласот од друго место...
 
Последна промена:

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3,186
3,766
Тимсот ќе се инсталира, но прашање е колку ќе можеш да го користиш за состаноци, со оглед дека боксовите немаат камера и микрофон. Ќе треба да најдеш некоја веб камера што уредот ќе ја препознае како таква и ќе функционира во тимсот.

Слушалки можеш да приклучиш и на боксот доколку има излез за слушалки и на телевизорот каде е многу поверојатно да има излез. Но ако немаш звук на телевизорот, нема да имаш ни на слушалките.
 

Ivan222

Intern
17 март 2019
67
10
Ај да прашам уште нешто,глас ако немам слушам на телефонот,што треба да направам за да можам да ги гледам презентациите што се на Microsoft Teams
 
  • Хаха
Реакции: Avid

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,113
Мислења
877,951
Членови
30,720
Најнов член
DVKL
На врв Дно