• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Microsoft Surface, lumia and other devices Service/Support in [emoji1154]

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
104
91
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2,5 GHz Intel Core i5
Storage
Integral P Series 3 Media 480 GB Solid State SATA Drive + APPLE HDD TOSHIBA MK5065GSXF Media 500 GB SATA Disk
RAM
16 GB 1333 MHz DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000 1536 MB
Audio
Intel High Definition Audio
OS
Mac OS
Дечки има ли некој информација дали воопшто во Македонија, Microsoft има support и service-ни услуги за нивните уреди?
Конкретно мислам за скршен дисплеј на Surface 3, но не е лошо да се знае и за останатите уреди како lumia и тн...Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
104
91
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2,5 GHz Intel Core i5
Storage
Integral P Series 3 Media 480 GB Solid State SATA Drive + APPLE HDD TOSHIBA MK5065GSXF Media 500 GB SATA Disk
RAM
16 GB 1333 MHz DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000 1536 MB
Audio
Intel High Definition Audio
OS
Mac OS

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,526
Мислења
846,001
Членови
29,327
Најнов член
Prettybullshit
На врв Дно