1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

microsoft store shiping vo mk ?

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Spamalot, 30 Јуни 2013.

 1. Spamalot

  Spamalot
  Gaining Experience

  909
  238
  13 Јуни 2011
  dali ima moznost da se naraca nesto od microsoft store i da se dobija tuka vo mk ?

  nekoj iskustvo so ova ?
   
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,647
  13,006
  2 Август 2012
  Машко
  Софтвер дефинитивно не може а за хардвер не знам. Мада, логички гледано, не гледам зошто би испорачувале хардвер ако не испорачуваат софтвер.
   
 3. Spamalot

  Spamalot
  Gaining Experience

  909
  238
  13 Јуни 2011

  steta, imam vauceri od microsoft, mozev da si kupam nekoj dobar hardver :(

  ima li nekoj idea kako bi mozes da gi iskoristam vaucerite vo mk ?
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,647
  13,006
  2 Август 2012
  Машко
  Јави им се во M$ Македонија
   
 5. Spamalot

  Spamalot
  Gaining Experience

  909
  238
  13 Јуни 2011

  najmnogu sto uspeav da najdam bese fan page na microsoft mk na fb :D... linkot od web ne im raboti, prefrla na us :(.... ama ima telefon, ke gi baram ponedelnik izgleda
   
 6. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  847
  1,119
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  Јас сакав да нарачам од Microsoft store ама најблиску праќаат во грција.
   
 7. Spamalot

  Spamalot
  Gaining Experience

  909
  238
  13 Јуни 2011

  softver isporacuvaat, eve i link, duri i valutata e denari :D
  http://www.microsoftstore.com/store/msmea/en_IE/home/ThemeID.31924000
   
 8. Spamalot

  Spamalot
  Gaining Experience

  909
  238
  13 Јуни 2011

  :(, a mozna li e nekoja finta da se napravi da go pratat grcija, pa da idam da si go zemam od tamu ?
   
 9. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  847
  1,119
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  Мене ми личи џабе, толку заебавање па и да идеш да зимаш па царина иста цена ке ти се фати како од тука да го земеш, јас сакав да зиам Xbox 360 бидејќи е 199$ успоредба кај нас што е 20,000 скоро дупла цена но не земав бидејчи неам ни роднини ништо :(/
   
 10. Spamalot

  Spamalot
  Gaining Experience

  909
  238
  13 Јуни 2011

  vaucerite mi se free, taka da kolku i da stavat carina mi se isplati mislam :)
   
Слични теми
 1. filipvselena
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  671
 2. vlatkorun
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,031
 3. feit
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  945
 4. NERD.
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,115
Вчитување...

Сподели

Вчитување...