• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Microsoft Silverlight

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

ana

Intern
10 април 2007
12
0
Microsoft ja pretstavi tehnologijata narechena Silverlight, koja bi trebalo da odgovori na Adobe Flash. Celnata grupa korisnici na ovaa tehnologija se mediumskite kompanii koi postavuvaat video sodrzini na internet. Za krajnite korisnici kje bide dostapen plug-in za internet prelistuvachite, shto kje ovozmozi pregleduvanje i reprodukcija na sodrzinite. Prvata verzija na Silverlight, razvivan pod nazivot Windows Presentation Foundation/Everywhere (WPF/E), bi trebalo da bi bide dostapna kon krajot na april

http://www.microsoft.com/silverlight/downloads.aspx
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Auu kolku treba da nadoknaduva Microsoft da go stigne Flash. Dobro, barem vaka ke ima konkurencija i da se nadevame ke rezultira so podobri (ako i na ovie ne im fali nesto) idei
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Adobe player frees viewers to watch video offline

Sosema nov koncept na vido player. Adobe Player-ot ke reproducira flash videa online i offline :) cool
So ovoj cekor sigurno ke bidat na vrvot uste podolg period...
 

Атачменти

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Да ама за да го репродуцира и off line ке треба до го симнува прво, а некој тоа не може да си го допушти

Сепак на врвот се
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,726
Мислења
863,409
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно