• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Microsoft сертификати

  • Ја почнал/а темата
  • #1

krist

Intern
6 јуни 2011
10
0
заинтересирана сум за сертификат Web developer od Microsoft, дали знае некој каде е најдобро да посетувам курс? и дали после тоа сигурно ке најдам работа?пишете
 

Spamalot

Gaining Experience
13 јуни 2011
922
246
ako ne si videla, malku kriza e vo momentov... stapkata na nevrabotenost vo zemjava e ogromna :S
ima mnogu iskusni programeri sto se bez postojana rabota i rabotat honorarno pa kamo li za pocetnik.
za koj kurs da go posetis neznam, ama znam deka se skapi, zasto ednostavno ne idas na feil ili finki na predavanjata i ne slusas kurs besplatno ;)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

krist

Intern
6 јуни 2011
10
0
e kako na finki ne e vistina deka kursot e besplaten, jas sum postdiplomec na finki i znam deka microsoft se odrzuvaat vezbi i toa e so pari isto kako na kurs....isto
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,263
1,049
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Semos Edukacija kako gold partner na Microsoft gi nudi site mozni programi (Server administrator, Web Developer i drugi ). Go preporacuvam ovoj trening centar na site. Imam posetuvano 5 kursa tamu, prezadovolen sum :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,679
Мислења
862,130
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно