• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Microsoft сертификати

  • Ја почнал/а темата
  • #1

cobepp

Intern
17 април 2010
11
0
Се спремам за полагање на Мicrosoft сертификат па ако може некој да ми најде целосна верзија на Virtual CertExam програмата за симулирање на тестирање на Microsoft сертификат ?
 

Zeratul

Intern
30 ноември 2008
242
29
Virtual CertExam и braindumps се строго против правилата на Мајкрософт за сертификација, што може и да доведе до поништување на сертификацијата. Не само тоа, туку создаваш слика за "just add water" новопечен ИТ професионалец, кој не вложил труд и ништо не научил, а земал сертификат.

Иако во принцип против тоа, My best guess би бил да пробаш да пребараш по торентите, како торентскен или слично.
 

Ghost

Intern
3 декември 2010
121
16
Се спремам за полагање на Мicrosoft сертификат па ако може некој да ми најде целосна верзија на Virtual CertExam програмата за симулирање на тестирање на Microsoft сертификат ?
Shame on you Cobepp , Zeratul потполно си во право. Со VCE само ке си направиш себеси лоша услуга и поштеди се од срамот кој утре ке ти предстои на работно место каде што ке се очекуваат реални ситуации во кои што е уште потешко да се снајдеш одколку на испитите на Микрософт што важат за едни од полесните во Person Vue тест центрите. Dump теоријата на полагање е залудно потрошено време и пари каде што не добиваш ништо за возврат
 

memento

Intern
23 мај 2010
80
2
Александрија не е Микрософт Сертифициран Партнер за Едукативни солуции и не ја препорачувам пошто нема официјална литература, сертифицирани тренери, виртуелни лабови и најбитно нема официјални дипломи за курсевите... така да тоа ти е исто ко да идеш на сервис за Мерцедес кај некој у гаража место во овластен центар/сервис за тоа...

Во моментов оперираат Семос Едукација и B-Kings... Семос ти се ко на лента бла бла заврши часот додека бо B-Kings е по интерактив (сум посетувал во двата центра Семос преку работа B-Kingsприватно) е сеа B-Kingsсе секогаш за доста поефтини па ако плаќаш сам обрати се таму а ако ти плаќаат од работа не е ни важно ;)...

Бесплатни полагања можат да нудат само Microsoft Certified Partners for Learning Solutions (B-Kings и Семос) што е и доказ дека Александрија не е.

Јас лично полагав во B-Kingsи нормално положив :) Овде има инфо за полагање горе во банерот...
http://www.b-kings.com/academy/

Е сеа ти бираш кај ќе го сервисираш Мерцедесот :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,696
Мислења
848,905
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно