1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Microsoft Outlook Помош

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од [W*O*R*I*X], 24 Март 2011.

 1. [W*O*R*I*X]

  [W*O*R*I*X]
  Intern

  393
  11
  6 Септември 2010
  Здраво на сите. Сакам ако може некој што знае како се управува со оваа програма да ми каже зошто ме мрзи за нов е-маил се да ја отватам страната на yahoo па затоа тие што знаат како се ракува молам нека кажат.... Ви благодарам однапред :)
   
 2. Fearless

  Fearless
  Gaining Experience

  753
  188
  22 Јули 2009
  Машко
  Со yahoo mail не работи, освен ако немаш платен yahoo mail plus.
  Со ymail работи.
  Со hotmail работи.
  Со gmail работи..
   
 3. [W*O*R*I*X]

  [W*O*R*I*X]
  Intern

  393
  11
  6 Септември 2010
  имам hotmail само кажи ми какоо се ракува зошто полудувам :(
   
 4. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
  Па во accounts ќе креираш нов, со внесување на поп и смтп адресите (ќе ги најдеш кои се од провајдерот) и готово.
  Инаку можеш да користиш и Windows Live Mail 2011, мал лесен и едноставен е-маил клиент. Преку него моментално ми се подесени акаунтите на t-home, gmail i hotmail. :bravo:
   
 5. [W*O*R*I*X]

  [W*O*R*I*X]
  Intern

  393
  11
  6 Септември 2010
  http://pic.mk/images/outlook.jpg еве Sshot па одговорете што треба да пишам на во тие полињата кате што има прашалник
   
 6. [W*O*R*I*X]

  [W*O*R*I*X]
  Intern

  393
  11
  6 Септември 2010
  добро е направив ама кога си пуштив емаил од мојот др меил требаше да ја исклучам програмата и да ја уклучам повторно за да видам дека стигнам емалот тоа не ми се допага јас мислев како што работи пример Skype ти пишуваат и одма доага така и ова ама не било така :chudenje:
   
 7. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
  Подеси си го да проверува на 2-3 мин за нови пораки, мислам дифолт е наместено на 15.
   
 8. lukanoski

  lukanoski
  Intern

  39
  10
  9 Август 2010
  Тоа се подесува во tools-send/receive-send/receive settings-define send/receive groups
   
 9. [W*O*R*I*X]

  [W*O*R*I*X]
  Intern

  393
  11
  6 Септември 2010
  Благодарам за помошта. Абе не сакам да го искл и окл нон стоп нека стои така окл ама коа ке дојде пораката да ми соопшти затоа јас почнав да го користам. Ви благодарам уште еднаш
   

Сподели

Вчитување...