1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Microsoft Outlook Помош

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од [W*O*R*I*X], 24 Март 2011.

1. [W*O*R*I*X]

[W*O*R*I*X]
    Intern

393
    11
    6 Септември 2010
    Здраво на сите. Сакам ако може некој што знае како се управува со оваа програма да ми каже зошто ме мрзи за нов е-маил се да ја отватам страната на yahoo па затоа тие што знаат како се ракува молам нека кажат.... Ви благодарам однапред :)

2. Fearless

Fearless
    Gaining Experience

753
    188
    22 Јули 2009
    Машко
    Со yahoo mail не работи, освен ако немаш платен yahoo mail plus.
    Со ymail работи.
    Со hotmail работи.
    Со gmail работи..

3. [W*O*R*I*X]

[W*O*R*I*X]
    Intern

393
    11
    6 Септември 2010
    имам hotmail само кажи ми какоо се ракува зошто полудувам :(

4. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,584
    3,524
    11 Декември 2008
    Машко
    Па во accounts ќе креираш нов, со внесување на поп и смтп адресите (ќе ги најдеш кои се од провајдерот) и готово.
    Инаку можеш да користиш и Windows Live Mail 2011, мал лесен и едноставен е-маил клиент. Преку него моментално ми се подесени акаунтите на t-home, gmail i hotmail. :bravo:

5. [W*O*R*I*X]

[W*O*R*I*X]
    Intern

393
    11
    6 Септември 2010
    http://pic.mk/images/outlook.jpg еве Sshot па одговорете што треба да пишам на во тие полињата кате што има прашалник

6. [W*O*R*I*X]

[W*O*R*I*X]
    Intern

393
    11
    6 Септември 2010
    добро е направив ама кога си пуштив емаил од мојот др меил требаше да ја исклучам програмата и да ја уклучам повторно за да видам дека стигнам емалот тоа не ми се допага јас мислев како што работи пример Skype ти пишуваат и одма доага така и ова ама не било така :chudenje:

7. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,584
    3,524
    11 Декември 2008
    Машко
    Подеси си го да проверува на 2-3 мин за нови пораки, мислам дифолт е наместено на 15.

8. lukanoski

lukanoski
    Intern

39
    10
    9 Август 2010
    Тоа се подесува во tools-send/receive-send/receive settings-define send/receive groups

9. [W*O*R*I*X]

[W*O*R*I*X]
    Intern

393
    11
    6 Септември 2010
    Благодарам за помошта. Абе не сакам да го искл и окл нон стоп нека стои така окл ама коа ке дојде пораката да ми соопшти затоа јас почнав да го користам. Ви благодарам уште еднаш

Сподели

Вчитување...