• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Microsoft Office 2007 LIP на македонски јазик!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
За сите оние што преферираат софтвер на македонски јазик еве прилика и Office 2007 да го користат на македонски. Оваа верзија е резултат од соработката на Филолошкиот факултет во Скопје и Microsoft Localization одделот во Ирска, и е меѓу првите локализирани верзии на Office 2007 во светот. Секако проект за пофалба! :bravo:
Office 2007 LIP на македонски јазик можете да го преземете од тука:
http://www.microsoft.com/downloads/...33-ea45-482d-af08-cd8ea8cbfd53&displaylang=mk
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Мислам дека оваа надоградба ја имаше и на едно од Ентер цедињата.Иначе браво
 

Novicaa

Intern
18 септември 2017
5
1
Здраво, дали некој случајно го има инсталациониот фајл Microsoft Office 2007 LIP на македонски јазик, и доколку го има дали ќе може да ми го прати некако. Веќе од поодамна го нема по интернетот за да може да го симнам. Поздрав
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,348
14,231
Здраво, дали некој случајно го има инсталациониот фајл Microsoft Office 2007 LIP на македонски јазик, и доколку го има дали ќе може да ми го прати некако. Веќе од поодамна го нема по интернетот за да може да го симнам. Поздрав
Мислам дека сеуште го чувам. Ќе го закачам некаде.
Сега не сум на компјутер.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,637
8,920
Скопје
Здраво, дали некој случајно го има инсталациониот фајл Microsoft Office 2007 LIP на македонски јазик, и доколку го има дали ќе може да ми го прати некако. Веќе од поодамна го нема по интернетот за да може да го симнам. Поздрав
Може да знаеме која е намената?
 

Novicaa

Intern
18 септември 2017
5
1
За спелчек ми е потребен. Инаку од поодамна е тргнат од официјалниот сајт на Microsoft, и не можев да го најдам никаде.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,763
12,181
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Може пак ова? Линкот е истечен. Благодарам однапред.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,763
12,181
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Благодарам уште еднаш (да не речам одназад). :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,780
Мислења
850,385
Членови
29,473
Најнов член
Hokii
На врв Дно