Microsoft Македонија Форум

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
http://forums.microsoft.com.mk/
Една рабора можам само да кажам. Бедно.
:ua:

Ги гледав постовите на тн. Форум, има информативни, но за жал, полно се за нигде.
Луѓе бараат помош, а нема никој доволно квалификуван да им помогне. Нема ни човек од Мајкрософт да каже нешто.

Стварно се срамота постовите каде што се пцуе по Линукс:
Овде или овде (последниот пост).

Каде е професионалноста кај луѓево?

Или пак овде:

Корисник (на 03 04 2007) :
Imam nov laptop Dell koj raboti na Linux i eden drugar mi dade Vista da ja probam i otkoga ja instliravsega ne mozzam da mu pristapam na Linux-ot!

Ve molam pomagajte, kako da si go vratam linux-ot imam vazni dokumenti za rabota na nego.
MS Technical Support for Macedonia„ (пази, пази...) (на 26 06 2007, по скоро 3 месеци):
Се надевам си открил решение за проблемот. Ако не пиши пак ќе најдеме нешто кое може да ти користи :)
Мислев дека Мајкрософт знаат нешто да го направа како што треба, али изгледа дека тоа не работи јак нас.... :ua:
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Како Мајкрософт може да си го дозволи ова??? Абе, откога чичко Били си отиде, контролата им е испуштена од раце.
 

milevskiz

Intern
9 април 2007
214
5
се извинувам за оффтопикот, ама кога го спомна чичко Бил, ме изнасмеа многу сликава........
 

Атачменти

  • 193.251.135.100_3011_0611.jpg
    193.251.135.100_3011_0611.jpg
    41.5 KB · Прегледи: 35

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
ms-migrane-microsoft-sucks.jpg
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
хмммз.. Браво за постов Алекс :bravo:

Инаку.. За сега е лошо, но да се надеваме дека со тек на време со соодветен кадар ќе го поправат..

Како што гледам нема член со 35+ коментари, а самиот член од поддршката регистриран е уште 2007 .. Тоа доволно кажува..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,047
Мислења
870,755
Членови
30,378
Најнов член
Dropshipling
На врв Дно