• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Microsoft Lumia 640

  • Ја почнал/а темата
  • #1
16 септември 2016
10
7
HumantMagician's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i7-4510U CPU @ 2.00GHz
Storage
Seagate 1 TB (ST1000LM024 HN-M101MBB
RAM
8.00 GB
Video card
NVIDIA GeForce 840M 2GB
Mouse
A4 Tech Bloody Gaming T70
Audio
Dell MaxxAudio Pro
OS
Microsoft Windows 10 Professional (64-bit)
Го користев овој телефон се до пред некое време кога падна и се оштети touch-от, а дисплејот се уште си е стакло, меѓутоа морам да го заменам целосно.

Во последниве два месеци активно барам целосно нов дисплеј, но не успешно. Ги посетив сите можни страни и активни форуми, никако да успеам да најдам, сите се слаби копии без Microsoft лого и сл. недостатоци.

Моето прашање е следново: Дали некој знае каде може да најдам оригинал дисплеј за овој уред во оригинално пакување (цената не е важна) некаде во Македонија или пошироко?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3
16 септември 2016
10
7
HumantMagician's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i7-4510U CPU @ 2.00GHz
Storage
Seagate 1 TB (ST1000LM024 HN-M101MBB
RAM
8.00 GB
Video card
NVIDIA GeForce 840M 2GB
Mouse
A4 Tech Bloody Gaming T70
Audio
Dell MaxxAudio Pro
OS
Microsoft Windows 10 Professional (64-bit)

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,037
3,514
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
@HumantMagician , пробај контактирај со продавачот да се најде евентуално некое решение за шипинг за македонија. сум наишол два-три пати на исто такви производи, и во разговор со продавачот, ми излегле во пресрет. пробај и тоа
 

Torte Mobile

Gaining Experience
17 ноември 2015
264
249
Го користев овој телефон се до пред некое време кога падна и се оштети touch-от, а дисплејот се уште си е стакло, меѓутоа морам да го заменам целосно.

Во последниве два месеци активно барам целосно нов дисплеј, но не успешно. Ги посетив сите можни страни и активни форуми, никако да успеам да најдам, сите се слаби копии без Microsoft лого и сл. недостатоци.

Моето прашање е следново: Дали некој знае каде може да најдам оригинал дисплеј за овој уред во оригинално пакување (цената не е важна) некаде во Македонија или пошироко?
Ако сакаш нов со рамка, 2500 ден ... не е фул оргинал ама сум местел и сликата е супер
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,952
Членови
29,325
Најнов член
VirtualMechanic
На врв Дно