• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Microsoft извади нов Mac OOXML converter!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Нова верзија на Microsoft Office Open XML File Format Converter for Mac се појави на веб страната на Microsoft, иако нема некои знаци на видливи промени.
Ново е тоа што верзијата 0.2.1 истекува на 31 Декември 2008 година. Претходната верзија 0.2.0 истекува на 31 Декември 2007 година.
Конвертерот има можност да преведува .docx и .docm (Word), и .pptx, .ppsx и .potx (PowerPoint) фајлови, така што тие ќе може да се отвараат со Office 2004 или v.X. Значи овој конвертер работи со Office 2004 11.3.4 или Office v.X 10.1.9 (or later).
Од Microsoft предупредуваат дека конвертерот не треба да се инсталира ако веќе имате инсталирано Office 2008 , бидејќи може да предизвика проблеми во функционирањето на Office 2008 апликациите.
Финалната верзија за 2004 и v.X се очекува некаде после излегувањето на Office 2008 во Јануари.
Извор:http://www.itwire.com/content/view/15879/53/
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,557
Мислења
859,405
Членови
29,952
Најнов член
trajced
На врв Дно