• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Microsoft го претстави новиот маус на преклопување

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Microsoft го претстави новиот иновативен маус кој може да се преклопува кога не се користи. Овој маус е идеален за преносните компјутери т.е. лап топите бидејќи преклопен зафаќа малку простор за носење.Наречен е Arc Mouse, и ќе биде достапен во 2 бои: црвена и црна. Цената за почеток ќе биде 60$ на америчкиот пазар и треба да биде достапен во текот на летово.Во секој случај интересен и иновативен дизајн. Вреди да се проба. :)

Извор: Device Daily.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Na oko deluva eftino ama interesen e konceptot...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,051
Мислења
837,645
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно