• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Microsoft го објави Windows 7 Blog

  • Ја почнал/а темата
  • #1

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Како дел од напорите да го промовираат нивниот најнов Windows проект, Windows тимот го направи нова иницијатива - блог да го промовира нивниот најнов оперативен систем Windows 7.
Новиот блог е насловен engineering Windows 7
Овој блог има за цел да обезбеди ексклузивен увид на истражувањата и развојот за прогресот на новиот оперативен систем.
Со ова по се изгледа се чини дека се повеќе е прашање на време кога Вистата(која и според признанието на самите развивачи е голема утка) ке биде заменета со 7-ца.

http://blogs.msdn.com/e7/


Извор: DailyTech
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,884
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно