• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Microsoft ги закрпува DirectX и IE

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,671
184
www.zeroscience.mk
Microsoft patches DirectX, Internet Explorer

Мајкрософт објави седум (7) закрпи за да поправи единаесет (11) слабости, вклучувајќи две (2) критични пропусти во DirectX библиотеката за графика и четири (4) проблеми во нивниот листач (MS Internet Explorer)

Повеќе: http://www.securityfocus.com/brief/642

:ha:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Јас мислам дека Service Pack 3 ќе биде последното нешто што Мајкрософт ќе го направи за ХР. После тоа се ќе оди на Виста.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Јас мислам дека Service Pack 3 ќе биде последното нешто што Мајкрософт ќе го направи за ХР. После тоа се ќе оди на Виста.
Па така и изјави Мајкрософт ова е последното за ХР,после тоа се ќе оди за Виста
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,037
Мислења
837,365
Членови
28,971
Најнов член
Los_cojones
На врв Дно