• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mи треба ваше мислење и критики.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Правам една нова веб страна. На неа би имало скрипти за веб страни веб resources и такви работи. Па ми требаат ваши сериозни критики. Прво да почнам со LOGO-то на страната.

За да не залута темата офф-топик јас ке ви покажувам некои дизајни на копчиња позадина банер и т.н. па вие ке ми давате критики во врска со тие работи. Има шанси и темава да не се прифани од администраторите, а доколку не се прифани нека се избриши а не да се затвара.
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Haa interesna zabeleska.. Inace jas milsam deka bi bilo pointeresno namesto takvo znakce da naprais nekakva si veb pajazina (od pajak :p) , i nad centarot da ti go pisuva toa weber.com.mk, a pod centarot(napajazinata) toa ostatokot... mislam deka taka bi bilo nekako pointeresno... Ako ti se sviga idejava ok, a ako ne onda batali ja :p
 

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
Haa interesna zabeleska.. Inace jas milsam deka bi bilo pointeresno namesto takvo znakce da naprais nekakva si veb pajazina (od pajak :p) , i nad centarot da ti go pisuva toa weber.com.mk, a pod centarot(napajazinata) toa ostatokot... mislam deka taka bi bilo nekako pointeresno... Ako ti se sviga idejava ok, a ako ne onda batali ja :p
pointeresno definitivno
 

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,685
344
Жаре дефинитивно треба да обрниш внимание каде и што постираш. Твоите слики немаат врска со темава.

ОнТопик: може во позадина да ставиш некој код и да му намлиш opacity.
Тоа од позади на елипсата(тоа ко гранки ли како и да се викаат) да го тргниш.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Ве послушав за ова со опацитито и со запирката ама тоа не го тргам бидејки ке биде ептен едноставно. Ке ви ја покажам сликата кога ке бидам на ком. на кој ја правам веб страната и се друго.

Офф-топик: Администраторите да ги избришат сликите што ги прати zare hakerot и коментарите поврзани со нив.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,718
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно