1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ми треба userbar...

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од super_hacker, 25 oктомври 2008.

 1. super_hacker

  super_hacker
  Баниран/a

  1,333
  68
  2 Април 2008
  Ако имате, или ако можете да ми направите, или ако можете да ми кажете како да направам еден Mac OS X Userbar?
  П.С. овај што го имам не ми се допаѓа многу, но го ставив онака привремено.
   
 2. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Тука имаш едно програмче,лесно можат да се направат кориснички барови,со додавање на слика,ефекти и текст:)
   
 3. super_hacker

  super_hacker
  Баниран/a

  1,333
  68
  2 Април 2008
  Не можам да го користам на мак-ов... :plachko2:
   
 4. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  825
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,837
  26,065
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Незнам само што е толку комплициран да се направи!?
  Једино што ви треба Е фотошоп и малце креативност и тоа е тоа резултататот ќе биде одличен
   

Сподели

Вчитување...