• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ми треба совет за купување на nintendo switch console

 • Ја почнал/а темата
 • #1

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
549
329
сакам да купам ова Anhoch PC Market Online - Nintendo Switch Console Grey е сега ме интересира, бидејки имам нинтендо wii дали и ова nintendo switch console е слично или е подобро? мислам дали е со подобра графика, дали има подобар избор на игри итн... највеке ми е за кога одам по одмори и сл. ем јас ем детево да може да игра додека патуваме. друга опција ми беше да купам ps vita ама неможам да најдам никаде. дали нинтендово е барем нешто приближно за замена на ps vita или врска нема....? да не се опука 22к па така да ми стои.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: b.a

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,670
1,024
Па добро е во поглед на игри, е сега не е нешто многу јако, пошто сепак е преносна конзола, нема можност за појак чип. Но има доста премиум игри од 60€ кои можат да се играат на ниска резолуција и фрејмрејт.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
549
329
битно за по пат и за на плажа занимација ке брка работа... а знаеш дали може jailbreak да се направи ни да се чипува, нешто така слично?
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,670
1,024
битно за по пат и за на плажа занимација ке брка работа... а знаеш дали може jailbreak да се направи ни да се чипува, нешто така слично?
Некои модели можат, сега не знам точно кои се тие модели.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
549
329
анфорчанатли сите конзоли што ги има во анхоч се со нов софтвер и неможе да се пачуваат.
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,287
3,276
Скопје
www.gorast.com
сакам да купам ова Anhoch PC Market Online - Nintendo Switch Console Grey е сега ме интересира, бидејки имам нинтендо wii дали и ова nintendo switch console е слично или е подобро? мислам дали е со подобра графика, дали има подобар избор на игри итн... највеке ми е за кога одам по одмори и сл. ем јас ем детево да може да игра додека патуваме. друга опција ми беше да купам ps vita ама неможам да најдам никаде. дали нинтендово е барем нешто приближно за замена на ps vita или врска нема....? да не се опука 22к па така да ми стои.
Што се однеувс до дилемите, одма земај. Wii на стероиди. Единствена слабост е што новите модели не се кракуваат (сеуште).
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
549
329
значи постои можност да го купам и да не му правам никакви надоградби со надеж дека некогаш ке може да се кракне. ги гледав цениве на игрите, не се нормални, ужасно скапи.
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,287
3,276
Скопје
www.gorast.com
значи постои можност да го купам и да не му правам никакви надоградби со надеж дека некогаш ке може да се кракне. ги гледав цениве на игрите, не се нормални, ужасно скапи.
Надоградби на софтвер?
Не е тоа проблемот во моментот. Последните (мислам) три серии се пачувани хардверски. Инаку софтверот е хакнат.

Еве кои модели може да се хакуваат:
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,670
1,024
Најдобро купи си неколку игри кои можеш да ги играш доста долго, имаат добар Гејм-луп, игри како Хадес, Вичер 3, Darkest dungeon, Mario Rabits и слични постари игри кои можеш да ги играш додека не испадне хак за конзолата.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
549
329
трета опција освен нинтендо или ps vita нема за нешто оваква преносна конзола, нели?
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,053
1,553
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
трета опција освен нинтендо или ps vita нема за нешто оваква преносна конзола, нели?
Играј си на телефон/таблет... Портабл гејмингот секако е укурац заминат.
Ако мора да пресечеш од тие 2 зла погоре - Switch. Барем нуди какви такви портабл игри.
Стегнеш заби и ќе си купуваш оргинали
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
549
329
ај ке видам, се слушнав со драган од идц имал некое нинтендо од памтивек останато на лагер ама моментално на одмор бил. ми рече ке проверел во понеделник па ако може да се хакне арно ако не ке земам какво такво.... ке се најде.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
549
329
нема го продал. ако некој има за продавање пишете ми.
Мислењето е автоматски споено:

не бе друже, ми треба сега одма да го купам за кога ке одам на одмор да не се досадувам на плажа. мислиш дека нешто овакво може да се најде кај нас?

Нема, освен ПЦ со таков стил.
View: https://youtu.be/52vo1g4VBbc
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,679
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно