• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ми треба софтвер за стримање со ип камера

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
608
373
здраво

некој да знае да ми каже кој софтвер би можел да го користам за да стримам со ип камера? значи нешто ко камерата она што го снима да го испрака на сервер и преку ип адреса на серверот да можам да се најавам и да гледам и да го снима она што го стрима камерата. значи нешто како DVR само без уред туку директно на сервер. доколку помогне и треба како инфо, за оваа камера станува збор https://www.anhoch.com/product/599872447/tp-link-smart-home-wifi-indoor-camera-tapo-c200
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
3.091
1.841
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.163
Мислења
894.914
Членови
31.879
Огласи
341
Најнов член
Дарко Булдиоски
На врв Дно