Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ми треба препорака за лаптоп до 45 000 денари

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.837
5.746
Ако може да се истегне буџетот:

Во спротивно:
+
Ако треба рам во иднина: ASUS K513EA-OLED-L511W / Win 11 (Transparent Silver)
Ако треба диск во иднина: SAMSUNG SSD 870 EVO SATA3 1TB

Ако сакаат 12000 да дадат помалку ама да не е од Сетек, истиот само подобра верзија (читај опис не е точен насловот): Лаптоп ASUS VivoBook 15 (KM513 OLED, AMD Ryzen 5000 Series), 15.6 ", AMD Ryzen 7, 16GB RAM, 512GB SSD, AMD Radeon Graphics,црн
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.215
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно