• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ми треба препорака за форум

  • Ја почнал/а темата
  • #1

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,287
3,276
Скопје
www.gorast.com
Треба да дигнам форум. Од времето го знам SMF како арен, но во изгледот глеам не мрднале.
Дајте препорака за добар бесплатен форум?
Фала.
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
970
966
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
Samsung 970 Evo Plus NVMe + HDD 1TB WD EZEX
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
BBPress за WordPress.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,340
28,732
kalco.ru
Кажи ми дека не знаеше дека нема Македонски превод на форумов :)
Ти не посочи дека мора да биде Македонски :)
Мислењето е автоматски споено:

Подалеку од wordpress за се што не е блог или визит карта.
 

Miki98

Intern
13 јануари 2021
119
27
Треба да дигнам форум. Од времето го знам SMF како арен, но во изгледот глеам не мрднале.
Дајте препорака за добар бесплатен форум?
Фала.
Flarum брз е
Фларум мислам дека треба се рачно да го преведеш ако сакаш македонски или друг јазик.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,147
3,665
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Македонски превод? :))
Или пак кур ќе јадам.
Па јади, никој не те држи :) за овој форум преведувавме, не можи се на готово да биди. Ако неќиш да се замараш за преведување, плати си и ќе ти преведат.
 

BlueBaron

Gaining Experience
19 јануари 2016
256
215
Скопје
Па чим SMF е арен, крени го со SMF. Подобра бесплатна варијанта од ова немаш (лично мислење), а уште од времето имаа солиден Македонски превод. А за изгледот, имаш безброј добри бесплатни теми или смени си сам custom.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,287
3,276
Скопје
www.gorast.com
Па јади, никој не те држи :) за овој форум преведувавме, не можи се на готово да биди. Ако неќиш да се замараш за преведување, плати си и ќе ти преведат.
Од увек преовладувале конструктивни коментари на форумов. Се ѕвер-до-ѕвер.
Мислењето е автоматски споено:

Па чим SMF е арен, крени го со SMF. Подобра бесплатна варијанта од ова немаш (лично мислење), а уште од времето имаа солиден Македонски превод. А за изгледот, имаш безброј добри бесплатни теми или смени си сам custom.
Се искинав од листање по темите и неколку што ми одговараат и се најблиску до бараниот изглед го рушат комплет форумот. Не се компатибилни. Фала ти во секој случај.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,147
3,665
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Од увек преовладувале конструктивни коментари на форумов. Се ѕвер-до-ѕвер.
Мислењето е автоматски споено:


Се искинав од листање по темите и неколку што ми одговараат и се најблиску до бараниот изглед го рушат комплет форумот. Не се компатибилни. Фала ти во секој случај.
Ѕирни и тука

Едит: скрос промашен линк
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
860,768
Членови
29,907
Најнов член
unerva
На врв Дно