1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ми треба позајмица за Events Calendar PRO

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од skullmonkey, 21 Август 2019.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Дечки, ми треба плагинов за да видам дали ми брка работа. Ако заврши тоа што треба ќе го купам но на жими мајка не ми се даваат 90$. Случајно некој да не го има за да истестирам? Фала.
   
 2. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,260
  1,310
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  нешто нулед на локал пробај, да не заебеш работа, или прво бекап на све.
  Код:
  Изменето од модератор: Пиратерија најстрого забранета
   
  Изменето од модератор: 21 Август 2019
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,030
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  @Pulse си свесен за последиците од споделување на пиратерија така? Ќе те сечам еј!
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,145
  1,238
  11 Март 2011
  Исто Nulled, не доаѓа за без пари, најчесто е спакувано со некој тројанец, пример, погорното беше со

  Trojan.WordPress.Backdoor.A

  Според VirusTotal
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не пуштајте тука линкови. Пуштете прајвет ако беќе имате да не кршиме правила.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 6. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  393
  306
  13 Март 2017
  Машко
  Има одлична нулед страна (тестирана со години) со плугини и теми. Не сите нулед вебови имаат скриена страна.. Некој има стварно што сака да помогне на остана раја :D Ако сакаш да пробаш, пиши пм ќе ти пратам линк да не споделувам тука.
  ps: Последна верзија што ја имаат ставено е 4.7.6 на 21 Август (денес).
   
  На bxxxn и Alucard им се допаѓа ова.
 7. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,260
  1,310
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  ај ноу тхет, сори, сакав да помогнам, па го спакував како текст, не „жив линк“
   
  На bxxxn и skullmonkey им се допаѓа ова.
 8. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Како ловиш дали има тројан?
   
 9. Avid

  Avid
  Guru

  4,468
  6,721
  21 Јануари 2009
  Literally напишано во постот.
  @TylerMkD
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 10. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  393
  306
  13 Март 2017
  Машко
  На ВирусТотал, некогаш и на обични фајлови ми дава Detected а според корисници е ок.. мада и не ја користам нешо многу многу..

  За случајов, плугинот што го симнав од страната што му ја дадов на @skullmonkey е Undetected на се. Ваљда е ок а?

  пс: Со Касперски не вади инфицирани фајлови.
   
  На skullmonkey и bxxxn им се допаѓа ова.
 11. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,145
  1,238
  11 Март 2011
  На VirusTotal.com го аплоадираш фајлот (ако се повеќе во zip). Според hash-от ако е претходно скениран, ти ги дава веднаш резултатите од повеќе антивирусни програми, доколку е прв скен, чекаш околу една минута и ги имаш резултатите на ист екран. Според мое искуство одлична работа врши. Пивеќето nulled сајтови се со тројанци (најчесто енкриптирани стрингови во php), но секако има и чесни сајтови.
   
  skullmonkey, coNNectMKD и на Маша им се допаѓа ова.
 12. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер

Сподели

Вчитување...