• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ми треба некој што се разбира од Word Press

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Antonij132

Intern
11 април 2020
2
0
Ми треба што се разбира некој од WP да го прашам неколку работи ако може да ми пише пм ќе му бидам преблагодарен
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,020
3,465
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,477
4,066
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Мош има зезнато нешто и сеа не можи да го опрај и мош му е срам, моја претпоставка :)
Баш тоа е причина повеќе да биде јавно, затоа постојат форумите...

99% кога барам поспецифична помош, наоѓам исто прашање на форум кое е одговорено јавно.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,020
3,465
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Баш тоа е причина повеќе да биде јавно, затоа постојат форумите...

99% кога барам поспецифична помош, наоѓам исто прашање на форум кое е одговорено јавно.
Се согласувам. Башка, ќе се најди решение, и некојпат то решение на некој ќе му помогни и то многу. Нема срам во то да се кажи дека се напрајле грешки - сите сме прајле грешки и од нив се учи. Изгледа во денешно време да се кажи дека си згрешил е грев. Па не сме сите безгрешни нели?
Забегав малку од темата. Сепак, би било добро да се сподели јавно проблемот, верувам дека не само тој шо има потреба од помош, туку и многу други ќе научат од истото.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,799
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно