• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ми треба мислење за еден лаптоп за купување, HP EliteBook 850 G6 Notebook

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
361
143
Не знаев каде да ја сместам темава.
Ме интересира дали лаптопот вреди за цената за која ми го нудат. Користен е само 17 дена. Види на сликите.

Лаптопот е HP EliteBook 850 G6 Notebook. Повеќе инфо тука.

Слики во прилог. Цената што ми ја понудија е 35000 денари.

Фала за помошта.
 

Атачменти

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
511
651
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Не
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
511
651
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,062
791
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Па постара генерација е тој што ти го нудат. Имаш за малце повеке вакво нешто!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
361
143
Па постара генерација е тој што ти го нудат. Имаш за малце повеке вакво нешто!
Ммм фала, ова не го знаев.
Баш ме заинтересира. Фала.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,312
16,297
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Вреди 25-27к. Сепак, Elitebook е бизнис класа и е многу поквалитетно изработен од 15s кој е наменет за студенти.
 

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
89
58
Околу 450 евра вреди, имаш повеќе модели што се нови слична цена на 35000 (1к-2к разлика) што се доста подобри. Гледам и дека ти пратиле нешто други членови. од мене нешто:

 
Последна промена:

lumixoid

Gaining Experience
22 септември 2008
152
168
Elitebook 850 со i7 процесор на ново држи цена од 1200еур, па нагоре.
Во ништо не може да се споредува со моделите посочени погоре како 15s.
Работев HP лаптопи повеќе од 10 години и мислам дека вреди овој лаптоп за таа цена.

Имав 840 3 години, а други продолжија да го користат и мака нема после 6 години.
800 сериите тераат без проблем минимум 5г.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,713
Мислења
863,123
Членови
30,059
Најнов член
Tihomir82
На врв Дно