Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ми треба искусен програмер кој може да ми направи работна скрипта

Taylormk

Intern
19 октомври 2023
38
35
Kocani
Ми треба искусен програмер кој може да ми направи работна скрипта за преглед на YouTube. Исто така, ми треба програмерот/кодерот да биде сигурен и да може да создава нови работни скрипти бидејќи YouTube постојано ги ажурира нивните алгоритми. Ќе треба прво да ја тестирам скриптата пред да издадам плаќање.
Имам нешто како да ви објаснам имам идеја но скриптерот може да направе пишхинг тоа му било предност како да го изведе сето тоа од прилика да знае што барам и како да фукнционира
Доколку има некој кој изработува страна со скрипта нека ме контактира
Доколку темата не е за овде ако сака модераторот нека ја преместе каде треба
 

Taylormk

Intern
19 октомври 2023
38
35
Kocani
Колкав ти е буџетот?
Немам нешто кој знае каков будџет замислено Исто така ако сакаш и ако се разбираш може да се договореме во приватни дали ќе се нафанеш колку бараш ти буџет тоа да го направеш и се останато
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.761
10.242
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

Taylormk

Intern
19 октомври 2023
38
35
Kocani
Што има лошо во напишаното ?
Тоа го пишав што може да придонесе уствари ако му придонесе нешто ако не не мора да го чита тоа разбираш
Знам што е пишхинг знам што е да се почне страна/скрипта одново
Сето тоа го пишав ако нешто му придонесе да знае од прилика што барам и очекувам и пратив линк на еден од форум можда ќе се договореме
Може и нема да се договореме секако како и да е
Тоа што го барам некој ако разбира да направе и слично нека ми пише во коментар или привате
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.263
32.099
roka.mk
Навистина ми се допаѓа идеата, јас би ти го направил тоа за џабе, само затоа што верувам во успехот... да знаев да програмирам секако дека ќе прифатев. Ги охрабрувам сите програмери на форумов да влезет во бизнис со дечкото нема да згрешите.
 

krema

Epic
24 јуни 2009
14.904
14.669
youtu.be
Идеата е и те како одлична, е сега прашање е дали ќе се најде јунак програмер да ја реализира!?
@Taylormk
Kолкав е тој скромен буџет?
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
928
1.250
Може да побараш на upwork, има индуси што ќе ти направат све и нема да те замараат со тоа колку пари даваш.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.622
17.110
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Само јас не разбирам што треба да се "испрограмира"?
 

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
1.070
747
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro
@Taylormk ,

Za 10k EUR so uplata predhodno, mozime da pravime biznis.
Пишхинг e stvarno teska rabota.
 

olt96

Gaining Experience
18 јуни 2015
186
208
olt96's setup  
Processor & Cooler
r5 7600x
Motherboard
asrock b85m pro
Storage
1TB NVMe Samsung
PSU
deepcool 860w
RAM
32 gb corsair
Video card
7800xt
Case
Lancool 216
OS
windows 10
Bracu6 ja sum jako programerce ce plus plus dotnet internet, samo kazi so ti e biznis planot (kratko i jasno vo edna recenica, i so e пишхинг da objasnis) za bespari ke rabotam.
 

Taylormk

Intern
19 октомври 2023
38
35
Kocani
Навистина ми се допаѓа идеата, јас би ти го направил тоа за џабе, само затоа што верувам во успехот... да знаев да програмирам секако дека ќе прифатев. Ги охрабрувам сите програмери на форумов да влезет во бизнис со дечкото нема да згрешите.
Јас тражам страна која ќе има платежни системи како paypal payeer и останати платежни системи Темата на страната ќе биде watch на јоутубе у кратко кажано и слично
Е сега знам дека може да се направе страна да се додадат платежни системи ама како имам замислено ако тие заработуват од таа страна или доплаќаат нешто да се има некој процент пример како за страната да остане во функција и слично
Друго Не ми е јасно јас како да ѓи изведам тие платежни системи они кога ќе повлечат средства или внесат средства
Друго ајде тоа некако некој ќе успее што се разбира во тоа
Најважно во твојата објава е што ме подржуваш во таа идеја и јас знам дека треба премногу пари да дадам до дека ја кренам страната да биде во употреба од јоутубери и слично
Знам премногу дека треба да дадам на сето тоа од што ќе ме кошта цела таа страна/скрипта
Фала на подршката што ме подржуваш во некоја моја идеја која уште не сум ја изјаснил како и ќе фукнционира
@Taylormk ,

Za 10k EUR so uplata predhodno, mozime da pravime biznis.
Пишхинг e stvarno teska rabota.
Да знам познава се по тоа што го пишуваш го пишуваш со копи пасте "Пишхинг" знаеш да пишеш да се разбереме ама како форумџија или слично дали те разбирам или не тоа е друго позз
Само јас не разбирам што треба да се "испрограмира"?
Јас тражам страна која ќе има платежни системи како paypal payeer и останати платежни системи Темата на страната ќе биде watch на јоутубе у кратко кажано и слично
Е сега знам дека може да се направе страна да се додадат платежни системи ама како имам замислено ако тие заработуват од таа страна или доплаќаат нешто да се има некој процент пример како за страната да остане во функција и слично
Друго Не ми е јасно јас како да ѓи изведам тие платежни системи они кога ќе повлечат средства или внесат средства
Друго ајде тоа некако некој ќе успее што се разбира во тоа
Најважно во твојата објава е што ме подржуваш во таа идеја и јас знам дека треба премногу пари да дадам до дека ја кренам страната да биде во употреба од јоутубери и слично
Знам премногу дека треба да дадам на сето тоа од што ќе ме кошта цела таа страна/скрипта
Фала на подршката што ме подржуваш во некоја моја идеја која уште не сум ја изјаснил како и ќе фукнционира
Еве копи пасте од другиот цитат што од прилика треба за повеќе да ме разбереш пиши ми во приватни ако можеш барем нешто да разбереш или замислеш како тоа треба да изгледа
 
28 јануари 2017
1.852
4.156
Ресен
Поддршка и од мене и со среќа, ако разбрав добро, сакаш да ти платат за да гледаат јутуб видеа преку страната твоја?
 

Taylormk

Intern
19 октомври 2023
38
35
Kocani
Може да побараш на upwork, има индуси што ќе ти направат све и нема да те замараат со тоа колку пари даваш.
Фала ти на твоето мислење отворив и на fiverr баш ќе пробам нешто со нив што и како јас мислев дека има баш некој стварно што се баве на форум со такви ствари можда има не сум згрешил може не ме разбират баш ама ете се објаснив во други коментари
Друго има многу што само џвакаат по теми без везе нешто секако се претходно регистрирани и само тоа го почитувам ама некој баш дџакааат без потреба "ај да не збориме" ме потсети баш пошто може ќе се навредат или слично нов сум на форум затоа не сакам да ме сватат така..
Мислењето е автоматски споено:

Поддршка и од мене и со среќа, ако разбрав добро, сакаш да ти платат за да гледаат јутуб видеа преку страната твоја?
Фала на подшката иначе Во некоја смисла и не ми плаќаат мене и баш и не е тоа
Тие ќе што имаат соджина за јоутубе и сакаат да промовираат внесуваат средства промовираат и слично друѓи што сакат да заработат од страната и кога ќе исплатат средства јас само да земам некоја провизија ако тие заработиле 1$ или 5$ на тие ќе има минимална провизија која е за страната да работи и сето тоа така нешто замислено
Може имам и други идеи во тој сектор во тие што ќе сакаат да заработуваат од страната
Тоа одпосле ќе се изјаснам кога ќе се нафане некој да сработе барем овоа нешто како би фукнционирало одприлика тоа и за таа додатна идеја кога ке се додаде сето ова тоа е нешто најлесно
Фала ти на подршката секако
 
Последна промена:

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
497
992
Чисто да не изгледаш глупо... Вака, знаеш дека овие што ти даваат подршка усвари се саркастични и не ти даваат вистинска подршка ?
Знаеш дека нема да најдеш никој што ќе ти работи за без пари така ? Еве да речеме (хипотетички) ти се бавиш со градежништво, дали сметаш дека е во ред да идеш кај некого да му градиш куќа а тој да ти плати откако ќе ја види и тестира куќата, па ете тој ако реши дека не му се свиѓа да не ти плати...
Еве ако ти сметаш дека тоа е нешто лесно за работа и треба сите да го работиме за без пари, седни научи дапрограмираш и работи им на сите после за безпари.

Чисто информативно идејата ти е безврска, сакаш да станеш поголем јутјуб од јутјуб. Самиот јутјуб неможе директно да наплати за гледање на видеа, има друг принцип на монетизација, реклами и премиум членства.
Ова што ти го збориш теоретски може да успее само за порно сајтови и све остало од Weirdo светот, само тие би платиле да гледаат некое специфично видео кое што не е достапно.

Како и да е со среќа по потрагата кон искусен програмер и се надевам дека ќе стигнеш до реализација на идеата (i mean this).
 

DarkDeFnx

Gaining Experience
20 јули 2016
115
148
DarkDeFnx's setup  
Processor & Cooler
Intel Core 2 Quad Q8200 @ 2.33GHz 4MB L2 64-bit LGA775
Motherboard
Micro Star International MSI MS-7353 X48C Platinum
Storage
SYS: Saumsung HD753LJ ATA 750GB | DATA: Samsung D3 Station 2TB
RAM
Single Channel DDR3-1333 SDRAM 2 x 2GB 9-9-9-24
Video card
NVIDIA GeForce GTS 250 GDDR3 SDRAM 1 GB
Mouse
GEMBIRD MUSOPTI6 5V 200mA DC
Keyboard
Chicony KB-3923 5V 200mA DC
Audio
Realtek High Definition Audio 6.0.1.6662
Monitor
Philips 220E1SB/00 22'' 1920x1080 50/60Hz 100-240V 1.5A
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 14393.447 (RS1)
@Taylormk ако "темата на страната е watch на јоутубе" како што пишуваш во еден од твоите претходни постови, која би била поентата на оваа "работна скрипта"?

Што ќе ми помогне оваа страна за да ја посетам и направам уплата на пари преку неа, наместо директно да го отворам www.youtube.com ?
 

Taylormk

Intern
19 октомври 2023
38
35
Kocani
Чисто да не изгледаш глупо... Вака, знаеш дека овие што ти даваат подршка усвари се саркастични и не ти даваат вистинска подршка ?
Знаеш дека нема да најдеш никој што ќе ти работи за без пари така ? Еве да речеме (хипотетички) ти се бавиш со градежништво, дали сметаш дека е во ред да идеш кај некого да му градиш куќа а тој да ти плати откако ќе ја види и тестира куќата, па ете тој ако реши дека не му се свиѓа да не ти плати...
Еве ако ти сметаш дека тоа е нешто лесно за работа и треба сите да го работиме за без пари, седни научи дапрограмираш и работи им на сите после за безпари.

Чисто информативно идејата ти е безврска, сакаш да станеш поголем јутјуб од јутјуб. Самиот јутјуб неможе директно да наплати за гледање на видеа, има друг принцип на монетизација, реклами и премиум членства.
Ова што ти го збориш теоретски може да успее само за порно сајтови и све остало од Weirdo светот, само тие би платиле да гледаат некое специфично видео кое што не е достапно.

Како и да е со среќа по потрагата кон искусен програмер и се надевам дека ќе стигнеш до реализација на идеата (i mean this).
Во право си може некој ќе наплате за сето тоа јас нигне не спомнав ништо за тоа финтата е што и страна со сите тие заебанции да се направе после треба многу премногу да се дадат за други работи да фукнционира страната
Иначе веќе постојат такви страни и работат дали заработуваат тие или јоутубе незнам
Иначе има такви страни за јоутубе и што веќе функционираат со сите тие платежни системи и други ствари
@Taylormk ако "темата на страната е watch на јоутубе" како што пишуваш во еден од твоите претходни постови, која би била поентата на оваа "работна скрипта"?

Што ќе ми помогне оваа страна за да ја посетам и направам уплата на пари преку неа, наместо директно да го отворам www.youtube.com ?
Ништо не си ме сватил што и како функционира и сите тие работи незнам што да ти кажам
Од прилика ќе можеш да додаваш соджина ако направеш уплата или да заработеш од тие други соджини што веќе ќе бидат на тоа иначе да се направе таква страна треба само знаење и други вештини после треба многу додатно да се инвестира да биде нешто од тоа
 

olt96

Gaining Experience
18 јуни 2015
186
208
olt96's setup  
Processor & Cooler
r5 7600x
Motherboard
asrock b85m pro
Storage
1TB NVMe Samsung
PSU
deepcool 860w
RAM
32 gb corsair
Video card
7800xt
Case
Lancool 216
OS
windows 10
Дечко имаш доле десно на тестетурата еден магичен карактер '.' што може да ти помогне да бидеш разберен. Идеава или ти нема никаква смисла или ти воопшто ја немаш обмислено.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.288
803
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Јас би ти препорачал Networker да ги побараш
за било која стартап бизнис Идеја

или ќе те разубедат дека идејата не е валидна
или ќе ти стане појасно дека треба да ја гониш идејата

вака со обајснување во еден пасос на идеја која е комплексна
и која е сериозна работа
за било кој да се нафати да ја работи
а пред се можи треба тим
би ти рекол малку верно...

пред сѐ, пред да ги бараш и Networker воопшто
прво дискутирај и обиди се да ја одбраниш пред пријатели
барем со скромни познавања од технологии...

со среќа
NOTE:
и нема потреба ни да се иде клизачи
ни пак да се дава огромна важност
 

Kiro619

Gaining Experience
5 август 2015
130
96
Јас би ти препорачал Networker да ги побараш
за било која стартап бизнис Идеја

или ќе те разубедат дека идејата не е валидна
или ќе ти стане појасно дека треба да ја гониш идејата

вака со обајснување во еден пасос на идеја која е комплексна
и која е сериозна работа
за било кој да се нафати да ја работи
а пред се можи треба тим
би ти рекол малку верно...

пред сѐ, пред да ги бараш и Networker воопшто
прво дискутирај и обиди се да ја одбраниш пред пријатели
барем со скромни познавања од технологии...

со среќа
NOTE:
и нема потреба ни да се иде клизачи
ни пак да се дава огромна важност
Никако нетврокер.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.288
803
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Пред се нека чита информации за стартап идеи и градење на продукт...
Многу битен дел кој ќе му даде иницијално слика како одат тие работи окулу градење на продукт...

Или пак нека земе интершип во добра ИТ фирма па да добие дополнително идеја што и како се движи продуктот од мисловна форма до дигитализација...

Како прво не се сомневам дека не е доволно со идеи да изведе нешто профитабилно во овој дигитален свет но треба да разбере дека тоа не се прави преку ноќ и не со некакви 10к евра кои моментално претпоставувам му се исто мисловна реченица ...

Sent from my Mi06 using Tapatalk
 

acekorg

Gaining Experience
5 октомври 2010
300
472
Ова е скроз ситуација ко онаа сликата со лулашката.
IMG_1554.jpeg

Иди кажи му цена 10 000е и работи после година две за да направиш се што не специфицрал а сакал…

Ако добро сфаќам треба сајт што ќе функционира ко оние со рекламите и реферали од порано… да изгледаш доброволно 100 реклами и ќе добиеш 1$. А сопственикот на рекламата плаќа 2$ за 100 луѓе да ја видат неговата реклама.

У случајов Јутјубер плаќа 2$ за 100 unique views. Гледач гледа 100 видеа и заработува 1$.
Со 100 јутјубери имаш 200$ прилив а за 100те гледачи плаќаш 100$. Преостанатите 100$ се профит.

Цифрите се илустративни и секоја сличност со вистинските е случајна .

Се е ок ама ова како што знам е против Youtube User Agreementot и се јаде опомена па бан.
Ако има некое поголемо јутјубериште овде од мене нека ме поправи.
Одамна беше али ми тргна јутјуб едно видео со опомена дека сум правел дистрибуирано вештачко набивање views од различни IP адреси. Врска немаше случајот, можно е некој друг да експериментирал нешто па само сум се погодил оштетен али не можеш да се докажеш со автоматизираните одговори на мејлови на Youtube дека си во право. Со машина збориш…


До душа ако имаш среќа може и да не те фанат, па да легнат парите…
Искусен програмер чуда прави :cool:
 

Taylormk

Intern
19 октомври 2023
38
35
Kocani
Јас би ти препорачал Networker да ги побараш
за било која стартап бизнис Идеја

или ќе те разубедат дека идејата не е валидна
или ќе ти стане појасно дека треба да ја гониш идејата

вака со обајснување во еден пасос на идеја која е комплексна
и која е сериозна работа
за било кој да се нафати да ја работи
а пред се можи треба тим
би ти рекол малку верно...

пред сѐ, пред да ги бараш и Networker воопшто
прво дискутирај и обиди се да ја одбраниш пред пријатели
барем со скромни познавања од технологии...

со среќа
NOTE:
и нема потреба ни да се иде клизачи
ни пак да се дава огромна важност
Пред се нека чита информации за стартап идеи и градење на продукт...
Многу битен дел кој ќе му даде иницијално слика како одат тие работи окулу градење на продукт...

Или пак нека земе интершип во добра ИТ фирма па да добие дополнително идеја што и како се движи продуктот од мисловна форма до дигитализација...

Како прво не се сомневам дека не е доволно со идеи да изведе нешто профитабилно во овој дигитален свет но треба да разбере дека тоа не се прави преку ноќ и не со некакви 10к евра кои моментално претпоставувам му се исто мисловна реченица ...

Sent from my Mi06 using Tapatalk
Твоите коментари се добри за темата и стварно реални ќе тражам може ќе најдам на друго место иначе им дадов и страна која функционира на тај принцип сето тоа не само со идеа исто и страната што работи еден член од форум ми кажа само дека не може да го сработе сето тоа
Значи не е само моја идеја дадов и сето тоа како функционира
Сепак членот од форумот не се согласи ми рече дека не може да го направе сето тоа
Иначе фала за предлогот каде да побарам сето тоа
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.228
Мислења
976.914
Членови
35.537
Најнов член
martin987
На врв Дно