1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ми треба информација за деловите на S4

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од VoIP, 24 oктомври 2014.

 1. VoIP

  VoIP
  Intern

  41
  3
  7 Февруари 2010
  Ова е плочката на Samsung S4. Ми треба помош од луѓето што се разбираат, поточно во маркираниот дел, секој чип која ознака ја има и што е неговата функција. Фала однапред

  [​IMG]
   
 2. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,731
  7 oктомври 2011
  kalfa
  поранешниот gsmcity.de ili sea http://forum.gsmhosting.com/vbb/
  Тука имаш се за мобилни кои излегле од 1997 до денес, ако се занимаваш со мобилни ова е право место али треба време и рејтинг добар
   

Сподели

Вчитување...