• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ми треба Firewire 1394 картица на PCI

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,856
11,117
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Да не му се најдвит некому?
 

DeJaVu

On your way to fame
21 ноември 2010
690
802
Скопје
Ми требаше неко ладилниче за рам да најдам, па превртев се низ дома. И нормално се изнајдоа триста работи али тоа што треба не. Една од тие ствари што се најдоа е FireWire картица на PCI слот со 3 порта(2 на брекетот, 1 внатрешен на плочата). Така да ако сеуште ти треба, бујрум.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,856
11,117
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Ми требаше неко ладилниче за рам да најдам, па превртев се низ дома. И нормално се изнајдоа триста работи али тоа што треба не. Една од тие ствари што се најдоа е FireWire картица на PCI слот со 3 порта(2 на брекетот, 1 внатрешен на плочата). Така да ако сеуште ти треба, бујрум.
Бидна тоа батка, тенкју.
Може да се избрише темата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,354
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно