1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Ми треба Feedback

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од kalimerko!, 9 Мај 2010.

1. kalimerko!

kalimerko!
    Intern

121
    44
    9 Мај 2010
    Машко
    Здраво,

На повидок е нова македонска веб-хостинг компанија, но сепак пред да започнеме, ми треба feedback за изгледот на нашиот веб-сај а каде подобро ако не прашам тука :)

Текстовите кои го поќажуваат името на компанијата се цензурирани за да не испадне темата само-промоција.

Секоја критика е добредојдена :bravo:

2. Cika

Cika
    V.I.P

2,469
    1,073
    8 Декември 2009
    Добро е, во принцип нешо како it.com.mk... 90% е исто.

3. kalimerko!

kalimerko!
    Intern

121
    44
    9 Мај 2010
    Машко
    Хмм, ќе може ли подобро да објасниш зошто јас не гледам никаква сличност со дизајнот на ИТ ниту пак е инспириран од него :zbunet3:

4. Cika

Cika
    V.I.P

2,469
    1,073
    8 Декември 2009
    Не викам дека е испирирано од it.com.mk туку дека личи на него. Еве и зошто:

Едит: Ова е стариот дизајн.

5. delix

delix
    Intern

702
    23
    7 Април 2007
    Машко
    јас мислам дека нема толку драстични сличности, сега ако зборуваме за хоризонтално мени, поставеност во 2 колони и слични такви сличности тогаш многу страни се исти
    шта се тиче дизајнот, се надевам дека банерот ќе биде сменет, онака ми се свиѓа што е едноставно, но ќе зависи крајниот резултат од тоа како ќе бидат распоредени останатите страници од сајтот, онаму каде што главната функционалност би требало да се гледа (подршка, хостинг клиенти)

6. kalimerko!

kalimerko!
    Intern

121
    44
    9 Мај 2010
    Машко
    Банерот ќе биде дефинитивно изменет, ќе биде поедноставен и со поголем квалитет.
    Во врска со порталот за клиентите, ќе биде интегриран WHMCS.

Еве и слика од "Подршка"
    http://yfrog.com/6x64412829p
    Целта ни беше максимална функционалност и едноставност

p.s Сеуште не е изработено логото :)

7. B^nDIT

B^nDIT
    Gaining Experience

1,124
    311
    6 Февруари 2010
    Машко
    Се пишува поддршка а не подршка :) Милион пати е тоа во текстот згрешено.

Layout-oт и поставеноста на елементите е ОК,али страната треба да биде по динамична,пожива,кај различен текст различен фонт,некоја рекламичка,вака повеќе личи на темплејт некој.

Инаку зошто промоција,еве јас би сакал да знам кога ќе го завршиш сајтот да си речам е овој е тој хостинг што бараше фидбек од Ит.ком.мк форумот :LOL:

8. kalimerko!

kalimerko!
    Intern

121
    44
    9 Мај 2010
    Машко
    Брука жива :) Подршка. Ти благодарам за критиката.

Инаку сајтот ќе биде додатно "оживеан" по завршувањето на погрубата работа (додавање на банери, бои, фонтови итн.) А сајтот е комплетно custom нема никаков темплејт :)

Лично ќе те контактирам да видиш кој е тој хостингот што од ИТ бараше фидбек :)

Сподели

Вчитување...