1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ми треба безплатен VPN...

Дискусија во форумот 'VPN и VLAN' започната од intelacko, 19 Февруари 2017.

 1. intelacko

  intelacko
  Intern

  29
  11
  26 Декември 2016
  Машко
  Ми треба безплатен и колку толку безбеден VPN...
  Ми треба за да се уклучувам веб-страна на 2/3 минути и да гасам..
  Тоа ми треба окулу 3/4 пати на ден..

  И дали на мобилен телефон што користиме интернет од некој оператор има ип-адреса ?
   
 2. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,145
  605
  2 ноември 2012
  artweb, Astro и на intelacko им се допаѓа ова.
 3. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  Побарај на гугл, ќе ти даде подобри резултати него ли овде на форум :)

  Испратено од NEM-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,871
  1,759
  22 oктомври 2012
  Машко
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,703
  2,584
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Користам Browsec VPN your Personal Privacy and Security Online кога ми затреба да менувам IP.

  Авира има исто солиден Phantom VPN. Мислам оти можеш да го инсталираш и без Антивирусот.

  phantomVPN.png
   
 6. B@N@N@M@N

  [email protected]@[email protected]@N
  Gaining Experience

  523
  70
  28 Септември 2008
 7. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  За тајност? Или само да се кажеш дека си од друга земја?
   
 8. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  512
  535
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  Јас користам Windscribe. Доста брз е. Брзо се контектира (Нема queues. Oва ми беше проблем кај повеќето VPNs). Според ривјуа што читав, доста безбеден е. Бесплатната верзија има 10GB месечен сообраќај. Јас најдов купон код и добив 50GB. Има и app и extension за Chrome. Има избор за 10тина различни држави со бесплатната верзија.
   
 9. intelacko

  intelacko
  Intern

  29
  11
  26 Декември 2016
  Машко
  da samo da se najavam od druga zemja..
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 10. intelacko

  intelacko
  Intern

  29
  11
  26 Декември 2016
  Машко
  Колку се безбедни овие сите што ми ги кажавте ? дали е можно некој си хакер така наречен..да работел на предходна ип адреса и да загавиме ??
   
 11. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,188
  2,708
  21 Јануари 2011
  Машко
  Ако сакаш сериозно нешто батали VPN иди со ова Tails - Privacy for anyone anywhere
   
 12. airdustcan

  airdustcan
  Intern

  6
  3
  21 oктомври 2019
  Пробај го ProtonVPN. Го користам од launch и доста сум задоволен со сервисот. Првата недела имаш trial период, после тоа те дава на free.
   
  На WeiWuWei му/ѝ се допаѓа ова.
 13. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,281
  4,814
  4 ноември 2013
  Машко
  Темава е постара од 3 години...
  Прочитај ги правилата за да не те санкционира некој од администрацијата.
   
 14. Astro

  Astro
  Guru

  6,675
  9,358
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  каде пишува дека не смее да се реинкарнираат стари теми?
   
  artweb, DonFrozex, Rukfash и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,281
  4,814
  4 ноември 2013
  Машко
  Авторот на темава барал Free VPN во 2017 кој сигурно до сега веќе има завршено работа, така да, не гледам причина зошто би се реинкарнирале вакви теми (ова е веќе дискутирано многу пати на форумов).
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. 7n00dle7

  7n00dle7
  Gaining Experience

  562
  352
  26 Февруари 2012
  Машко
  Освен ако не се коси со правилата (ако се коси мислам дека треба да се сменат) ниту ја не гледам зошто не би се реинкарнирале вакви теми. Секогаш има некој на кого ќе му се најде од полза стара-реинкарнирана па и сеуште актуелна тема.
  Ако не е атрактивна ПОсекако ќе ја снема од њузфидот и повторно ќе си биде закопана до некоја следна реинкарнација но навистина не ја гледам потребата од кудење на нов и потенцијален доприносител на нашава заедница...
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 17. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,281
  4,814
  4 ноември 2013
  Машко
  Правилата му ги посочив бидејќи членот е нов и не ни е претставен на форумов (а може сум и ќорав па ја немам видено темата).

  Според мене, попаметно би било да се отвори нова тема која би била "Генерална дискусија за VPN" (каде сите ке коментираме и ке делиме совети и мислења бидејќи поприлично е дискутирано тоа на форумов во различни теми) отколку да коментираме и оживуваме стари теми во кој поголем дел не работат линкови (зборувам генерално, бидејќи ова не е прв пат да се оживее стара тема), но, секој нека си тера по свое, секако нема правило.

  Btw... Каде виде дека кудам на некого?
   
  Последна промена: 15 Мај 2020
 18. 7n00dle7

  7n00dle7
  Gaining Experience

  562
  352
  26 Февруари 2012
  Машко
  Во случајов ти испадна искуден (прости ми за тоа) намерата ми беше повеќе да биде: речам ти ќерко сети се снао, а не е дека не важи и за тебе (не те пратам дали го правиш тоа редовно или така се погоди) и сите оние кои заедно со добредојдето ги посочуваат и правилата:
  нов член: Добар ден
  ххх: Правила да прочиташ?
  нов член: Јас сум****
  ххх: Абе правилата дали ги прочита???

  Да не бидам погрешно разбран, ПРАВИЛА ТРЕБААТ, но мислење ми е дека го плашат потенцијалниот нов член и одвраќаат, да не речам и му го повредуваат егото (од последново нема назад, не дека била таа намерата туку едноиставно некои си се понежнички), баш вака кога се јавно нагласени-наметнати-посочени...
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 19. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,281
  4,814
  4 ноември 2013
  Машко
  Абе ако се понежнички нека стават пол: женско.

  Намерата ми беше добронамерна, а тоа кој како го сватил и разбрал (мојот коментар) е негова работа, мене сте ми чудни што кревате галама за се и сешто и почнувате расправање и тумачење на членовите...како некој баби.
  Сме ги плашеле членовите со правилата :D абе бог да чува...
  Се одјавувам од тука и се читаме во некоја тема од 2011та.
   
 20. 7n00dle7

  7n00dle7
  Gaining Experience

  562
  352
  26 Февруари 2012
  Машко
  Мене сте ми чудни што не можете да прифатите различни карактери, различно воспитување, дека секоја реплика не е расправање ниту тумачење и не секој прифаќа компарација или персонификација ниту па психолошка анализа и анамнеза...
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 21. krema

  krema
  Professor

  10,783
  10,335
  24 Јуни 2009
  Машко
  Почна „Короната“ да удира на психа. :D :D :D j/k
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 22. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  926
  869
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  На редит се наоѓа годишна претплата од Nord VPN за долар два. Не гледам причина да се експериментира со бесплатно VPN.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
 23. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,336
  639
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Таквите долар-два траат месец-два :)
   

Сподели

Вчитување...