Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ми треба бесплатен програм замена за Any desk

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.228
815
Го користам 2/3 год за пристап од работа до домашниот пц и супер е.
Но последно време ми стигаат извесување дека ме приметиле во последните 40 дена имам зголемена активност.

Дали имам друга алтернатива,замена за овој програм?
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.280
336
Пополни complaint преку линкот што ти го дава во известувањето, и ќе те пуштат, ако не барем на одредено време.
Јас така средив на два компјутери, еве веќе над месец дена без нови известувања.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.416
1.517
Го користам 2/3 год за пристап од работа до домашниот пц и супер е.
Но последно време ми стигаат извесување дека ме приметиле во последните 40 дена имам зголемена активност.

Дали имам друга алтернатива,замена за овој програм?
И јас го користам од корона наваки, и е ок.
Ако сакаш, некој детал повеќе за што е тоа што те загрижи?
За каква зголемена активност станува збор?
 

Viktork11

Intern
17 ноември 2020
23
17
Го користам 2/3 год за пристап од работа до домашниот пц и супер е.
Но последно време ми стигаат извесување дека ме приметиле во последните 40 дена имам зголемена активност.

Дали имам друга алтернатива,замена за овој програм?
Направи uninstall и спушти го пак на двата компјутери. Ќе си раат 2 месеци минимум.
Истото беше и кај мене.
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.228
815
ја користам онаа бесплатна верзија,не професионална

кога префрлав фајлови(слики),ми стигна опомена дека треба да платам проф.лиценца
па престанав и се смирија известувањата

не го користев неколку месеци и сега почнав пак..онака влагање излагање по неколку пати дневно додека сум на работа,да проверам маил и слично

денес ми стигна известување дека имаат приметено зголемена активност во последните 40 дена и препорачуваат да се плати проф.лиценца

претпоставувам ако сменам пц ќе се изгуби целиот траг или незнам како да ги заобиколам бидејќи се навикнав на ени деск.

имаат софтвер за следење и ако им се зголеми активноста над нивните граници предлагаат да се плати
Мислењето е автоматски споено:

Направи uninstall и спушти го пак на двата компјутери. Ќе си раат 2 месеци минимум.
Истото беше и кај мене.
мислиш дека ќе се реши ако намалам на активност една/две недели?
па после да терам како што сум терал?
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.338
1.072
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Пред неколку години го користев UltraVNC бесплатен е може ќе ти користи
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1.733
1.469
boro1's setup  
Processor & Cooler
i5-12600KF @ 5GHz
Motherboard
Gigabyte Z690 UD D4
Storage
1TB Samsung 980 Pro / 2TB Samsung 970 Evo Plus
PSU
CM V750 V2 Gold
RAM
32GB (2x16GB) Kingston Fury Renegade 3600MHz CL16
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
Fractal Design Meshify 2 Compact White TG
Mouse
MX Master 3 / Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Razer BlackShark V2 / Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 11 Pro 64-bit

Mr.Kocev

Intern
19 март 2016
22
26
Штип
Mr.Kocev's setup  
Processor & Cooler
i5-13600KF DEEP COOL AK620
Motherboard
GIGABYTE B760 GAMING X
PSU
COOLER MASTER 620M SILENT PRO
RAM
32GB DDR5 6000MHz Kingston Fury Beast Kit CL40 (2x16)
Case
DEEPCOOL CL500
Mouse
LOGITECH G PRO WIRELESS
Audio
Scarlet solo
Monitor
lg
OS
WINDOWS 11
и кај мене застана anydesk по 100 секунди засек ми праве,
ULTRA VIEWER е моментално замената, сега за сега со еден компјутер командам,
не е како енидеск, ама врше работа.
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.228
815
и кај мене застана anydesk по 100 секунди засек ми праве,
ULTRA VIEWER е моментално замената, сега за сега со еден компјутер командам,
не е како енидеск, ама врше работа.
јас го одмарам сега anydesk,
користам ULTRA VIEWER исто како тебе.
малку ми е побавен,но терам еве една недела
 

Паланчански

Gaining Experience
18 август 2019
580
432

Атачменти

  • вирус.png
    вирус.png
    72,5 KB · Прегледи: 32

Mr.Kocev

Intern
19 март 2016
22
26
Штип
Mr.Kocev's setup  
Processor & Cooler
i5-13600KF DEEP COOL AK620
Motherboard
GIGABYTE B760 GAMING X
PSU
COOLER MASTER 620M SILENT PRO
RAM
32GB DDR5 6000MHz Kingston Fury Beast Kit CL40 (2x16)
Case
DEEPCOOL CL500
Mouse
LOGITECH G PRO WIRELESS
Audio
Scarlet solo
Monitor
lg
OS
WINDOWS 11
не знам шо да кажам,
надевам се дека нема да има попара :)
 

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.792
4.593

Паланчански

Gaining Experience
18 август 2019
580
432
Се релаксирав малку со ULTRA VIEWER, не знам дали ги открив сите функционалности. Можам да читам документи од другиот компјутер, можам да гледам фотографии, ама не можам да преземам (копирам) од од еден на друг компјутер. Нешто сум пропуштил, или???
Која би била практичната примена ако не можам некој документ да го преземам кај мене на компјутерот?
 

Chiller

Gaining Experience
8 март 2012
761
381
Скопје Аеродром
Се релаксирав малку со ULTRA VIEWER, не знам дали ги открив сите функционалности. Можам да читам документи од другиот компјутер, можам да гледам фотографии, ама не можам да преземам (копирам) од од еден на друг компјутер. Нешто сум пропуштил, или???
Која би била практичната примена ако не можам некој документ да го преземам кај мене на компјутерот?
Ќе го пуштиш преку WeTransfer - Send Large Files & Share Photos Online - Up to 2GB Free или слични сервиси
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.290
5.508
Многу одоколу работава. Наместо директна врска, да ги праќа преку трет сервис…


Или со OneDrive, Google Drive, DropBox да си направи синхронизација ако му е постојана врската
 

Паланчански

Gaining Experience
18 август 2019
580
432

yane19

Intern
29 јуни 2020
46
31
За големи фајлови користам send-anywhere. Има временско ограничување од 10мин. за праќање/примање.
Ги праќа некако директно од browser на browser без upload на сервер.
 

Krkac

Gaining Experience
29 февруари 2008
173
189
По повод божиќ има The Biggest Christmas Carnival Giveaway, има едногодишна лиценца за AnyViewer Pro ако сака некој да го испроба.
 

Паланчански

Gaining Experience
18 август 2019
580
432
Се случи нешто со UltraViewer. Прво ми пишуваше дека мојот лиценцен клуч е истечен, потоа дека другиот компјутер го исклучил UltraViewer или нема интернет...

Компјутерот не би требало сам да го исклучи, интернет има. Едино ако цркнал.

Утре и онака одам таму, ама ме интересира за каков лиценцен клуч се работи. Не сум имал такво нешто.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.167
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно