1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ми треба апликација за префрлување на апликациите на мемориска (App to SD)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Luxell, 30 Април 2019.

Тагови:
 1. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  233
  52
  7 Јули 2012
  Машко
  Се соочувам со проблемов за кој не најдов решение,и затоа ми е потребна апликација за префрлување на апликациите на мемориска.
  Најдов на плејстор но кај тие што ги пробав не најдов опција да се одбира мемориската и во случајов ми ги префрлува на меморијата од телефонот која е поделена како мемориска!
   
 2. barney

  barney
  Intern

  25
  3
  9 Јуни 2017
  Машко
  Za da gi prefrlish aplikaciite na memoriska prvo treba da ja adaptirash memoriskata kartichka kako interna memorija. Taa opcija e prisatna od Android 6.0 pa nagore. Moze da se sluchi telefonot da sodrzi Android >= 6.0 no da ne ja podrzuva opcijata. Proveri kako e za tvojot telefon. Google e najdobar prijatel.
   
 3. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  228
  127
  23 Февруари 2017
  Машко
  Late af ама јас користев Link2SD единствена маана е тоа што треба да е рутиран телефонот
   

Сподели

Вчитување...