• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ми треба акаунт za www.000webhost.com

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

vetervomagla

Intern
20 септември 2008
13
0
Потребен ми е акаунт за www.000webhost.com. Од сите слободни хостинзи само овај може да миз аврши работа. Пробав да се регистрирам, ама никако да добиам меил за активација. Можеби имаат некој проблем или незнам што. И други корисници го имаат тој проблем. Па ако некој има случано акаунт, и не го користи, ако сака може да ми го даде.:)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
А ги контактираше ли администраторите, контактирај они секогаш би требало да можат да ти завршат работа.
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit

:) Better than paid hosting :)

Тоа е разликата помеѓу бесплатен и платен хостинг.

Инаку пробај со друга е-маил адреса да се регистрираш, ако си пробал на yahoo пробај на gmail, hotmail ... и обратно :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

vetervomagla

Intern
20 септември 2008
13
0
Пробвав со секоја адреса што ја имам. И пробав се што може да се проба.
 
1 октомври 2008
278
9
Јас имав лошо искуство со овој хост ,имав форум и ми го укинаја као наводно многу баднвит им трошел.. види може ово хост да ти заврши работа.. www.zymic.com
само да знаеш нема Mail() подршка
 

Supporter

Gaining Experience
31 август 2008
850
141
Jas imam odgovor ;). Onie ne ti prakat email nikogaz za aktivacia. Zatoa si ja gledaat tovjata IP-ja deka si od makedonia. :) Onie mu davat mislam samo na Amerikancite. Pa ako sakas da ti raboti 100% hostot ke treba da odis :
i od tamu da go browsiras 000webhost.com ili da koristis Proxy. I povtorno registriraj se so email koj ne si go koristil tamu. Togas ke ti se aktivira bez email adresa. ;) ako imas nesto drugo da prasas ili ako ne ti e jasno prasaj :).
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

vetervomagla

Intern
20 септември 2008
13
0
Jas imam odgovor ;). Onie ne ti prakat email nikogaz za aktivacia. Zatoa si ja gledaat tovjata IP-ja deka si od makedonia. :) Onie mu davat mislam samo na Amerikancite. Pa ako sakas da ti raboti 100% hostot ke treba da odis : i od tamu da go browsiras 000webhost.com ili da koristis Proxy. I povtorno registriraj se so email koj ne si go koristil tamu. Togas ke ti se aktivira bez email adresa. ;) ako imas nesto drugo da prasas ili ako ne ti e jasno prasaj :).
Не бива вака. Ми кажува дека captcha кодот е погрешен,а точно го пишам. Ништо тогаш, ке си барам друг хостинг.
 
1 октомври 2008
278
9
Па јас сега направив акоунт на 000вебхост
И немаше проблеми ,единствен проблем беше активација на домеин од co.cc tebe ova ne ti treba можеш да си ставиш друг домеин
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

vetervomagla

Intern
20 септември 2008
13
0
Па јас сега направив акоунт на 000вебхост
И немаше проблеми ,единствен проблем беше активација на домеин од co.cc tebe ova ne ti treba можеш да си ставиш друг домеин
Е како ти успеа.Јас сега пробувам пак неможе.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

vetervomagla

Intern
20 септември 2008
13
0
пратими податоци за се што треба
домеин пасворд итн и ќе пробам да ти напрааам ,прати ми у ПП

едит еве ја мојот усер http://spiro_dt.0fees.net/
Фала, ама тоа не е на 000webhost. Те има редиректирано кога си пробал да се регистрираш. Јас се откажав од обиди за регистрација. Не го бива очигледно.
 
1 октомври 2008
278
9
како бе не е 000webhost ме нема никаде редиректирано зедов само друг домеин не ми е првпат да работам со овој хост .. ти реков ако сакаш да ти напраа дај ми податоци ако не немораш ,имам искуство со овој хост таму ми беше хостиран форумот 5 месеца ...И ако сакаш провериги днс серверите од линкот ќе видиш дека се ns1.bla bla нешто истите сервири ги имав и порано
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,589
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно