• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

MI-STORE (МИ-СТОР) - Генерална дискусија, информации и искуства

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
327
191
Сум ја посетил, едно пет шест пати, со дебитната, и тие по карго достава ми ги праќале телефоните до мојот град...

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Не викам дека си крив. Ама сигурно некое правило им е. И јас пред некое време земав а71 за одредена сума. После една недела гледам за истите пари во нептун даваа и екстра бадс и др работи, ама само за онлајн нарачки. Спротивно на ова од ми сторе.
Бтв, никогаш немам користено Ми, не ми е целта да ги бранам.
 

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
789
598
Како бе не пишува? Ја овде читам "Дојди од 7ми Април во Mi Store", кај мислеше да идеш у ми стор на фб?
А зошто ми праќаат реклама на мојот фб? Нека си напишат "дојди-влези" пред врата на дуќанот во гтц...

Sent from my MI 4W using Tapatalk
 

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
789
598
Значи у Битола покрај тоа што нема аеродром нема ни ми-сторе. Правда за Битола.


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
У Битола нема ни затворен базен, нема ни пат а камоли жичара до Пелистер, затоа ситете се и заслужено ми-стор ви организирал да имате и попуст а ние да немаме... Живели и сречни били!

Sent from my MI 4W using Tapatalk
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
3.982
8.244

Какво повеќе инфо? Не разговараше со мене кога спомнав дека од Анхоч сум земал Redmi Note 3 Pro. Па тие биле неофицијални, за индија, за тазманија штојазнам. И на крај испадна дека се исто европски.

Он ја отвори Xiaomi темата, он прв ги донесе, па се здружи тука на форумов ама кога фати тендер од А1 го снема. Од кај него имам Redmi Note 2 Pro земено, кога барав батерија нова немал иако треба да има 5 год. па после скроз го снема. Последен пат бил на форумов пред 3 год.

Освен што ја почна темата скришно, со муабети дека Hi Store носи, не знае он кои се тие...беше ок човек :)
 

^^GoRiLLaZ^^

Gaining Experience
7 април 2008
183
110
MI-Store или Hi-Store после 1 година работа во Струмица си ги собра парталите и го затвори дуќанот :ROFLMAO:
 

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
969
887
За моменталнава МИ Стор продавница немам мислење, бидејќи не сум имал искуство, ама со тој Мејкерот и со неговите вработени имав катастрофално искуство, купив од кај него поскап Редми Ноте 3 Про што за месец дена ми се зезна микрофончето, го однесов, па не ми прифаќаа гаранција (без никакво образложение), па со убедувања го земаа.
После некој ден ми се јавија дојди земи го направен е, го земав и пробав, иста песна.
Па ајде пак излагај од работа носи го пак, па пак не го примаат, веќе бил направен, па се спомнаа пазарни инспекции и конечно го направија саглам.
Ок де, 4 пати излегов од работа во август и кував по жешки асфалти, голема работа......
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.110
736
Gerasim се вика дечкото под псевдонимот the_maker
Јас имам купено редми ноте 2 уште на почетокот(некаде август-септември 2016) кога нарачавме над 20 членови од тука.Со канцеларија беше кај Италјанска амбасада.

Геро,го имаше и на GSM Macedonia помагаше колку што можеше.

Почна добро,се фати со политиката,беше во шарените,влезе со тендер за МК,косово и албанија,после што се случи незнам
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4.945
5.730
Јас имав одлично искуство со Геро, кога беше кај Италијанска да... Земав Note3 Pro со претходен договор преку форум, добив некоја корекција форумџиска и телефонот ден денес си фучи. Мислам дека го земав 2016 та, само што излезе.
После тоа разбрав дека баталил дуќанот, политика фатил и толку беше. :)
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1.192
644
Му влегоа во Хај Комуникации некои директори од ВИП/Телеком и го исфрлија од фирма. Можеби имаат проблем да се носат со конкуренцијата која им дојде преку Србија (Комтрејд), но се'уште имаат добри резултати.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.815
Мислења
910.681
Членови
32.546
Огласи
786
Најнов член
edon.dev
На врв Дно