• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ми стигаат маил-ови што појма неам од каде се!!!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
значи има ли шанса некако да спречам да ми стигаат маил-ови како некој ми донира 1 000 000 долари и како некој ке одел не знам каде па на моја сметка да префрли многу пари ај една две да се али нонстоп стигаат демек некои фондации ово оно и преку глава ми се

има ли некоја шанса да се спречат такви маилови или да се назначат како спам па да не стигаат више или ке треба друг маил да праам? :D
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
да има само 2 начина како да спречиш понатамошни такви маилови

на сите странски форуми кај што се регистрираш
регистрирај се од нов маил кој нема да го користиш.
будејки они твојот маил го добиваат на тој начин

и 2ро и кај мене стизаат но не многу и сите се во спам

ако не се пријави ги како спам
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
ako si na mail servisite sto se na microsoft mozes da gi prijavis (kako sto rece @MetalGear) i poveke od niv nema da dobivas. inaku to sve e spamiranje.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
331
и мене ме нервираат такви пораки, ама јас ги селектирам како спам и после гајле си немам :D, тие ми доаѓаат ама јас не ги читам, туку ми се ставаат у фолдер спам..
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
мене па само сакаат жени да ми доаѓаат а имаат пуно паре:)

моментално една русинка која случајно не и ја примаат картичката во сан петерсбург

по неколку недели исти маилови (90%) само друга особа

по некогаш кога немам време се зезам со нив како да им веруцам и прв пар да читам

е да ми се деси и ова

човек преку нет дава заем:rolleyes:
од 20 000$ до 15м$
доколку некој сака заем ке му го кажам маилот

е досега едно 100тина маила на банкари кои откриле дека некој има големо богатство а умрел и нема на кого да се даде


тоа го читам во "слободно" кога малку сакам да се насмеам
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
користеа такви измами и со нашиот покоен претседател Борис Трајковски, што не прават луѓево за пари барем мртвите нека ги остаат на мира. Иначе кога станува збор за спам мислам дека gmail се најдобри еднаш пријавувам спам и никогаш немам мака повеќе ама сепак ме нервира кога ќе го видам спам фолдерот полн :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
hahahahah se iznasmeav so metal gear i zaemite..so ne si zemes nekoj zaem mozebi i ke gi vidis parite..da da moze i taka spam da gi turam mislev dali moze da se sprecat voopsto takvi mailovi ali ok e moze i samo spam da gi stavam...fala u svaki slucaj :D
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
само грешка ве излажав не е максиум 15милиони него само 3 :rolleyes:

и ова е само една обична малверзација да ги дознаат твоите лични податоци

не се залетувајте на маилови каде се бара пополнување на формулари

на мене веќе досадни ми станаа од една лото страна увек добивам
а не играм:)

Good day,

I am Mrs Michelle Natt a money lender i give out loan to all in need of help.Are
you looking for money to pay bills?I want you to know that i can help you with
loan and i will be glad to offer you a loan.

I give out home loans
Auto Loans
Car loans
Mortgage loans
Business Loans
International Loans
Personal Loans

If you are in need of loan in your next email i want you to let me know how much
you need as loan so that i can provide you my loan terms and conditions.You can
contact me Via this
email address: [email protected]

Thanks.
Mrs.Michelle Natt.
Atten: Applicant

Regarding your loan application the content was well noted down.

As a matter of fact i am ready to offer you this loan in good faith so w% offer loan ranging from $20,000 to the maximun gf $3,000,000.00 USD so get back to me with the exact amount you need as this loan.

Kindly fill and return this form below if you want to proceed with this loan transaction.

1)Name
2)Prefix (Mr., Mrs., Ms., Dr., etc.):
3)First name:
4)Last name:
5)Business name(If Any):
6)Purpose of loan:
7)Date of birth (yyyy-mm-dd):
8)Gender:
9)Marital status:
10)Next Of Kin:
11)City:
12)State/Province:
13)Occupation:
14)Company name:(if Any )
15)Work address:
16)State/Province:
17)Zip/postal code:
18)Country:
19)Phone:
20)Fax:
21) Amount Needed As The Loan.......
22) duration

When we get this information's we shall start the loan processing,Kindly get back to me with the information's requested as we intend not to hurt you with the information's you are about to send to us as we need this information's for proper verification and we must know whom we are offering our money to so your understanding is needed.

Yours Faithfully,
Mrs.Michelle Natt.
Attn:I received your e-mail and was noted be informed that we shall send you an agreement document which you need to sign and return before the loan can be transferred to your bank account okay.Furthermore, be aware that we shall come to an agreement regarding the loan repayment and the repayment schedule will be send to you after you must have filled the loan application form.Just hacve the application fill out and get back to me with an update.Regards,

Mrs Michelle
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,172
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно