Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Mi Smart Home

dimsa

Gaining Experience
9 јануари 2015
246
269
Гледам дека на Gear Best има неколку парчиња од целината на Mi за Smart Home што делуваат интересно ( сензори, аларми, и сл.) Па ме интересира дали некој има нарачано нешто, искуство ?
@the_maker Некоја информација за ова, гледам на сајтот на hi.mk има секција ама нема производи ?
 

the_maker

Guru
14 август 2014
3.867
6.011
UNIVERSE
www.miui.mk
Гледам дека на Gear Best има неколку парчиња од целината на Mi за Smart Home што делуваат интересно ( сензори, аларми, и сл.) Па ме интересира дали некој има нарачано нешто, искуство ?
@the_maker Некоја информација за ова, гледам на сајтот на hi.mk има секција ама нема производи ?
Нема секција, но ги има сите производи тука :) секциите ќе се отворат со новиот сајт, овој е каша попара :)
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3.821
4.489
Додај ги на ова и Mi сијалиците у разни бои и откога ќе го инсталираш ова све дома ќе ти се логира некој кинез и ќе си игра со твојот дом ко со флипер :)
 

sostius

On your way to fame
16 јануари 2017
337
796
Кочани
sostius's setup  
Processor & Cooler
Intel 13700K
Motherboard
Gigabyte Z790 Aero G
Storage
2x2TB kingston KC3000 2x 8TB WD Red
PSU
Corsair H850i
RAM
64GB ddr5 Corsair Vengance
Video card
3070 rtx
Case
Fractal North wh
Mouse
G305, MX master 3
Keyboard
FL ESPORTS FL750
Audio
Focusrite Solo MK2, B&W LM1 on Nobsound amp, Langsdom FA890 and Samson SR850
Monitor
Asus PG279q
OS
Win 10
Овие сензори од Mi се покажаа многу добри (за парите) ако имаш SmartThings Hub. Цената им е 3 пати пониска од оригиналните за Samsung SmartThings. Користам барем 15 од нив веќе 5-6 месеци, не сум имал никаков проблем. Го имам и нивниот Hub, но не го користам (беше многу бавен, најверојатно се поврзува со сервер во Кина, затоа.)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.260
Мислења
977.609
Членови
35.570
Најнов член
arbenneziri
На врв Дно