1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi Smart Band 4 и Sleep Анализа

Дискусија во форумот 'Додатоци' започната од Глупав, 11 Август 2019.

Тагови:
 1. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  397
  188
  20 Април 2008
  Машко
  Прашувам за другар...
  Има Mi Smart Band 4, и повеќе дена во неделата е 3та смена.
  Меѓутоа MiFit не му вади статистика за спиење кога се враќа од работа.
  Некако не го брои тоа дневно спиење како спиење.

  Прашањето е како да се сетира нешто во MiFit
  (или е потребна инсталација на друга апликација)
  за да се прави анализа и на спиење преку ден ???
   
 2. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,260
  2,493
  19 Јули 2013
  Пробајте ги "Tools & Mi Band" или "Notify & Fitness". Имаат и интеграција со апликациите за следење на спиењето, па може некоја комбинација ќе го понуди тоа што ви треба.
  MiFit е добар само за апдејт на софтверот.
   

Сподели

Вчитување...