• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ми се млати изгледа слама денеска...

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
725
449
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
@erhanj ти од Ресен си???

и @Fatal1ty_ моралните одговорности се однесуваат и на Вибер или само во форумов???
поточно сакам да прашам како одговорни индивидуи и членови на форумов треба да го преставуваме Форумов во најдобро светло и надвор од заедницава или само Виртуелно "да глумиме" лудило????
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,217
27,773
kalco.ru
Брат сегде, и со женати кога ќе легнеш у кревет мораш да ги почитуваш правилата на форумот. Така се напарвени да важат за во секоја сфера од животот
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
725
449
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
епа види вака прво на тебе вака
(како на основач на Форумов, ако добро памтам или пак D е тоа не сум се информирал баш)
да "поцинкарошам" иако тоа не би го сторил ни на швалерка ми за жена ми...

имено нека се изјасни прво @erhanj дали е од Ресен и дали му е бројот 070 30 92 ..???

мислам дека не е со баш фер перцепции кога станува ЗБОР во прашање
иако договарањата беа надвор и неповрзани со Форумов...

Една работа ако НЕ САКАМ е ЧОВЕК КОЈ НЕ си СТОИ ОД ЗБОР
(иако и јас сѐуште на Менде војничкиот му должам кило ракија,
ама никако не можам да го најдам оти не е на Социјални мрежи)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
725
449
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
се договарав вчера со извесен Ерхан Јајовски преку Реклама 5 за процесор
договоривме цена и тоа да го прати сабајле преку Карго
и бев убеден од негова страна дека ќе прати
(Јас што се вели "дури" и го договорив и моменталниот процесор за продавање
ама нешто ми викаше како стално "причекај не скокај нека се јави од сабајле дека испратил да сликни и ќе пазарам после и правам математики")

Сабајле откако не ми се јави окулу 12:00ч
добив "културен одговор" по Viber дека го договорил во меѓувреме да го продаде
по ЗАМИСЛЕТЕ поголема цена и од таа што му беше огласено (Му пишав некој културен збор дека тоа некаде НЕ Минува)

и сега сосем случајно го наоѓам во темата со подновувања каде културно "се перчи" со дел од опремата што ја имал или добил...

сум соработувал со "клошари како мене" кои гледаат да заштедат 1000 денари,
ама ретко имам шанса да налетам на човек кој НЕ САМО ШТО не си стои на зборот
туку ја преставува заедницата и (па добро со оглед на нечии професии овде) и фелата во ЛОШО СВЕТЛО...

Чоеков не е за соработка, во било каква купопродажба...

Како што му реков на Viber со среќа нека му е во eSport-от...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
725
449
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
па и Ароганција БРЕ???

Искажува Љубов???
тоа е со омладинава денес, повеќето не се биле во Војска,
и ретко кој од нив го знае значењето на ЗБОРОТ

Ти благодарам на тебе што ми заштеди некоја пара што немав да ја трошам одвише...
а Благодарни ти се и повеќето што те научија што соработник си за купопродажба...
 

erhanj

Gaining Experience
4 август 2019
67
142
Во право си, ми го зацрни името сега, како ќе излезам на улица не знам :cry:
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,246
1,041
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro

1s3ct0wN

Gaining Experience
18 септември 2013
364
289
Во офтопик боречки клуб и јас не ја разбирам поентата??? Што можи да биди имало договор помеѓу 2ца членови и не се истерало по речното.

Некој можи да објасни ве молам ова тешко за разбирање е, благодариме.

Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
 

erhanj

Gaining Experience
4 август 2019
67
142
Еве ќе ви објаснам точно како беше.
Имав огласено AMD Ryzen 7 3800X на Реклама5, нов и неотпакован, по што "Глупав" ме исконтактира и ми понуди 14к, а јас прифатив.
После неколку часа од тоа ме исконтактира друга личност, таа ми понуди 17к и понудата ми беше предобра за да ја одбијам.
Му ја разбирам фрустрацијата и стварно ми е жал што дојде до тука ситуацијава. Искрено, сега се каам што го "испалив" и не му го дадов нему, ама се деси.
Не знам друго што да кажам. Ако има причина за бан, слободно банирајте ме, не се бунам.

Поздрав.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
725
449
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,258
8,517
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
И мене ми се млати слама.

Дај да се караме за нешто, било што.

Трамп ВС Бајден?

Јас сум за Трамп. Добри мемиња искачат од него. Пази ова

View: https://youtu.be/i05gKtHWjGY?t=7
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
725
449
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
И мене ми се млати слама.

Дај да се караме за нешто, било што.

Трамп ВС Бајден?

Јас сум за Трамп. Добри мемиња искачат од него. Пази ова

View: https://youtu.be/i05gKtHWjGY?t=7
тука не може да се караме пошто Бајден "е почурук" за Нас...

би можело да се полемизираме на пример

за нашето природно припаѓање во Европа
а воедно целосната игнорантска позиција кон Азија...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
725
449
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Шта речи, барем искрен е,
ако е со ситни букви...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
725
449
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Па и "министерката" е "искрена"...
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,918
4,310
Ethermine
www.facebook.com
Nema sto tuka negativno iskustvo... Mene kolku mina me imaat ispaleno zaradi dobieni povisoki ponudi ima slobodno biografija da napisam za niv. Vklucitelno i tuka na forumov. Ama toa biznisot brate. Drugo e koga ti uvalile rasipana komponenta a drugo e ko ke dobie povisoka ponuda i da te odbie so razni izgovori ;)
 

Perata

Intern
31 октомври 2017
24
34
@Глупав i agree to disagree. Завчера пратив понуда на член од форумов која беше прифатена , утредента членот доби повисока проценка (не понуда), го исконтактрав телефонски и се договоривме да се обиде да ги продаде деловите по проценката.
Во оваа приказна гледам два антагонисти, еден кој очајно сака да земе дел под пазарната цена, а другиот без елементарна култура да крене телефон и да ја објасни новонастанатата ситуација на првиот антагонист.

PS. Изгледа мене денеска ми се млати празна слама :rolleyes:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,101
Мислења
838,571
Членови
29,018
Најнов член
dimitar.spiroski
На врв Дно