Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

fis1976

Practice makes perfect
15 март 2016
622
1.225
Скопје
@JamesKirk

При само отварање на апликацијата ја има опцијата. Претходно само го поврзав телевизорот со Mi Remote апликацијата (не знам дали е до тоа), друго ништо посебно не сум правел освен што двата уреди се на иста мрежа (wifi и кабел).
 

Атачменти

 • Screenshot_2024-04-15-07-31-30-310_mk.a1.android.xploretv-edit.jpg
  Screenshot_2024-04-15-07-31-30-310_mk.a1.android.xploretv-edit.jpg
  1,1 MB · Прегледи: 32
 • Screenshot_2024-04-15-07-32-31-125_mk.a1.android.xploretv.jpg
  Screenshot_2024-04-15-07-32-31-125_mk.a1.android.xploretv.jpg
  763,7 KB · Прегледи: 32

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.854
1.582
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
@JamesKirk

При само отварање на апликацијата ја има опцијата. Претходно само го поврзав телевизорот со Mi Remote апликацијата (не знам дали е до тоа), друго ништо посебно не сум правел освен што двата уреди се на иста мрежа (wifi и кабел).
Може ама кај мене не е тгака и може е до тв-то (sony 2015 год) што ја нема опцијата за Cast. На јутуб фино лепо ја имаи функционира. Mi Remote е мислам даљинско за тв преку мобилниот. Не е голема работа само чисто ме интересираше зашо не работи со xiaomi-во а со самсунгот работеше.
Сакав да ја пренесам сликата од мобилен на т да видам каков квалитет е..сепак фала за маката :)
 

Атачменти

 • 436609998_732442358908895_687827462023081936_n.jpg
  436609998_732442358908895_687827462023081936_n.jpg
  127,9 KB · Прегледи: 27
Последна промена:

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.216
31.381
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Може ама кај мене не е тгака и може е до тв-то (sony 2015 год) што ја нема опцијата за Cast. На јутуб фино лепо ја имаи функционира. Mi Remote е мислам даљинско за тв преку мобилниот. Не е голема работа само чисто ме интересираше зашо не работи со xiaomi-во а со самсунгот работеше.
Сакав да ја пренесам сликата од мобилен на т да видам каков квалитет е..сепак фала за маката :)

Because.....meme
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.216
31.381
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Xiaomi 14 Ultra го искина IPhone 15 Pro Max во камера.. Жал ми е, што ке го кажам ова ама кинезиве за,некоја година ке направат револуција во камера сегментот. Мислам дека и Самсунг е на потег да биде поразен.

View: https://youtu.be/ptpx-IGEeXA?si=ZdkWVQ5dcyF88Ozh

Одамна се поразени во хардвер, веќе 3 та година.

On,


Новиот крал платено/добиено, перформанси скоро како S8G2, само ако ви е за камера скокнете, Redmi Note 13 pro (snapdragon) го кине.
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.628
3.158
Неготино
Ми 10, телефон испаднат февруари 2020 година, пред некој ден доби update на HyperOS.
Преубаво се израдував кога видов нотификација за 4.3GB Download за HyperOS. Прејака работа. E сега, остана на Андроид 13.
Ама пак, испадна со Андроид 10 и доби 13ка.

Последен апдејт му беше во Април 2023, сега доби Security patch April 2024. И да е последно, гајле ми е :)
 

NanoCell

Gaining Experience
10 октомври 2011
369
410
Има некој буџет кинг во најава или најдобра all-round опција е Ноте 13 ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.300
Мислења
978.071
Членови
35.585
Најнов член
Megi
На врв Дно