Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,335
4,604
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Прв пат зимам Xiaomi, па ај да видам како ќе се покаже. Фала ти на одговорот

Нема веќе да се вратиш на Самсунг. Со здравје да го користиш.

Испратено од Redmi Note 10s преку IT.mk форум апликација
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
656
503
Skopje
Го земав Mi 11i, страв ми беше да не ја тргнат понудата, пошто знае да се деси. Тој имаше најголем попуст(150 евра) другите беа од 40-70 евра. Прв пат зимам Xiaomi, па ај да видам како ќе се покаже. Фала ти на одговорот
Со здравје да си се служиш - Јас имам Редми Ми 10 и презадоволен сум од батеријата и се останато (за разлика од предходните Самсунзи).
Ај па пиши импресии.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3,118
3,568

head1

Intern
15 ноември 2016
39
33
Гужва невидена, до утре ќе дојдам на ред
36634e122e48d593d623150e8a752971.jpg
956bc68d506715ddd59c26fdaf06848e.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,021
Мислења
870,304
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно