• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
720
582
↑ MI 11 Lite реално вреди 250 евра и Е супер уред... нов се наоѓа за 17.999 мкд смешна е приказната дека сте го "купиле" од оператор со сериозна гаранција...
Мала корекција, се извинувам не видов дека предмет на разговор е Mi 11 Lite 5G.
 
Последна промена:

Roxas

Intern
27 февруари 2019
54
9
Skopje
druze otvori po internet vidi mu cena koja e otvori i A1 i anhoch vidi si. A za prikaznata dali e smeshna ili ne, ne znam. Si imam faktura i garancija i site dokumenti, ali ko ga boli... "Realno vredi" muabeti ne pobarav kako sto rece deka e "smeshna prikazna", imas web sajtovi vidi si, a moe i tvoe realno kolku e, ostaj go za maalski muabeti. Cenata mu e 400 evra u site prodavnici, mene ako me prasas ni 100 evra ne treba da verdi uredot "realno".
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,306
4,580
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Членот купил Mi 11 lite 5G, и тој е 22-23К по продавници, обичниот е 18К...
Како и да е, тоа не го менува фактот дека телефонот е топ и било кој што имал искуство со Xiaomi знае дека првите верзии на MIUI скоро секогаш се полни со багови и дека треба само малку трпение со следниот апдејт.
↑ MI 11 Lite реално вреди 250 евра и Е супер уред... нов се наоѓа за 17.999 мкд смешна е приказната дека сте го "купиле" од оператор со сериозна гаранција...
Мала корекција, се извинувам не видов дека предмет на разговор е Mi 11 Lite 5G.
Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,631
3,008
Hahah cim taka vikas za 19 eve, samo da se trgnam od ova :D.

Btw, da bese 250 evra kolku sto pisal pogore psyside, znam sto da ocekuvam. Telefonov cini 400 evra od prilika. 24k e vo A1, a 23k vo Anhoch.

Slikite pogore ne mi vrshat nisto rabota. Ako go imas istiot model napisi mi postapka kako da stignam do tvoeto menu za filtriranje kontakti, oti kaj mene ni po filter no vo advanced settings nema za display options na kontakti.

Погледнете го атачментот 101969
Погледнете го атачментот 101970
Ај дај скрин шот од контактс скринот

Sent from Телефон using Tapatalk
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,544
708
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7


Колку е само тажен фактот колку изгубивме ние корисниците со пропаѓањето на Хуавеи кои имаа одлучен баланс помеѓу хардвер и софтвер и да не се случеше америчкото ембарго ке беа на самиот врв.

Како и да е жаоми му дише во врат на Самсунг со 2% разлика во продадени уреди, кој како целосен уред е поиспеглан од Жаоми. Жаоми царува во мод рејнџ/буџет сегментот и има одличен хардвер за парите.

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,121
4,524
Ethermine
www.facebook.com
Xiaomi MI 9T Pro после денешен официјален апдејт престанаа да работат апликациите , замрзнуват , не сака дури ни Settings да отворе . Гугл плејот не сака да ги апдејтира апликациите. За вајп да му правам скоро и невозможно е бидеќи имам важни податоци и банкарски апликации коишто бараат замарања со документации доколку ги реинсталирам наново. Некое друго решение ?
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,121
4,524
Ethermine
www.facebook.com
Немав друго решение , му направив формат после 1.5 година... Сега почнуваа најјинтересното со тие апликациите што погоре ги спомнав.
Инаку се опорави телефонот , апликаците ги отвора брзо и не замрзнуваат.
 

NiceNaumoski

Intern
16 октомври 2014
95
31
Здраво !

За брзо мислам да сменувам телефон па сакам да слушнам ваши предлози и совети околу следниве уреди: Мi 9 , Redmi Note 10 , Note 9 Pro
Што би било најразумно да се земи во овој момент?
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,544
708
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
18 февруари 2016
30
35
Здраво !

За брзо мислам да сменувам телефон па сакам да слушнам ваши предлози и совети околу следниве уреди: Мi 9 , Redmi Note 10 , Note 9 Pro
Што би било најразумно да се земи во овој момент?
Redmi Note 10 PRO
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,815
9,242
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Здраво !

За брзо мислам да сменувам телефон па сакам да слушнам ваши предлози и совети околу следниве уреди: Мi 9 , Redmi Note 10 , Note 9 Pro
Што би било најразумно да се земи во овој момент?
Буквално имаш 3 нивоа на чипсет/графика Snapdragon 6xx, 7xx и 8хх. Секогаш одиш на 8, ако немаш доволно пари на 7 итн. Порано имаше и 4xx и (недајбоже) 2xx. Сега не ги гледам. Нормално споредувај иста генерација.

БТВ кај најде Mi 9? Тој би требало да е најмалце дупло поскап од 9 про. Да не гледаш некој 9Т/Лајт
 

NiceNaumoski

Intern
16 октомври 2014
95
31
Буквално имаш 3 нивоа на чипсет/графика Snapdragon 6xx, 7xx и 8хх. Секогаш одиш на 8, ако немаш доволно пари на 7 итн. Порано имаше и 4xx и (недајбоже) 2xx. Сега не ги гледам. Нормално споредувај иста генерација.

БТВ кај најде Mi 9? Тој би требало да е најмалце дупло поскап од 9 про. Да не гледаш некој 9Т/Лајт
Тој ако би го купувал, би барал половен, second-hand ,таква работа, а другите нови. Иако е постар, повисока класа е...
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,815
9,242
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Тој ако би го купувал, би барал половен, second-hand ,таква работа, а другите нови. Иако е постар, повисока класа е...
Аха, ок јас имам Redmi Note 9 pro 6/64 и сум задоволен. Лично мене ми е многу голема разлика кога ќе излезам од салон со гланц нов телефон наспроти некој користен, па да му ја мислам дали си ги миел уште тој или не :D

Нема везе, 9 про на ново е моја препорака наспорти Mi9 на старо.
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,463
4,643
Што би избрале меѓу RN10Pro и Mi 11 Lite?
Редми то делува како подобар сетап во камера, ми то е посветол нешто на надворешна осветленост.

Sent from my Samsung S20 FE
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,055
Мислења
861,103
Членови
29,913
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно