• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Fiatov

Intern
18 септември 2020
19
2
Има ли начин на миуи12 статистиката за батеријата да не покажува само за последните 24 саати туку општо да покажува откако е пунет телефонот каква е статистиката?
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,080
501
Има ли начин на миуи12 статистиката за батеријата да не покажува само за последните 24 саати туку општо да покажува откако е пунет телефонот каква е статистиката?
Мислам дека нема.

Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
495
465
Струга
Има ли начин на миуи12 статистиката за батеријата да не покажува само за последните 24 саати туку општо да покажува откако е пунет телефонот каква е статистиката?
Се отепав и јас барање, неможе. Освем со 3rd party апликации. Неможе да се жалиш дека батеријата не држи на новиот софтвер, ако воопшто неможе ни да видиш статистика на прво место :)
 

Arkturus

Gaining Experience
17 јануари 2013
328
262
Da se pofalam,stigna vcera, mn malku go rascackav,ama prvite impresii se super. Plus 5g korne. Nikad vishe ne davam golemi pari na precenetite igraci. E Sega Ako moze nekoj da posovetuva settings I tie raboti.Погледнете го атачментот 96216
Создравје да се служиш. Јас се двоумам меѓу овој и поко х3 и баш би сакал да споделиш импресии за камерата.
 

kamenko

Intern
3 јануари 2011
117
40
Создравје да се служиш. Јас се двоумам меѓу овој и поко х3 и баш би сакал да споделиш импресии за камерата.
Fala, pozeluvam da si kupis toa sto ke resis.Inaku i jas se dvoumev,ama se resiv za ovoj,bidejki ima 5g cip.
Ke spodelam iskustvo so kamerata,verovatno ke moram da odam so gcam. Taka bese ova,mada nemam iskustvo so instalacija na ovoj gcam,ama ke rascackam.
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,320
4,405
Овие глупачиве немаат намера да пуштат нов апдејт за RN9P... Моментално сум со Global 12.0.1, се мислам дали да одам на EU и на овој телефон...
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,826
7,426
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
Момци и девојки, вреди од самсунг с9+ да одам на поко х3 или да си седам мирно на газот?
 

^^GoRiLLaZ^^

Gaining Experience
7 април 2008
134
90
Момци и девојки, вреди од самсунг с9+ да одам на поко х3 или да си седам мирно на газот?
Ако мене ме прашуваш, седи си на газот. То ти е исто сега како од Тојота да паднеш на Пежо.

Освен батерија, во се друго губи Poco. Остај то шо пишува 64MP камера, ја ти гарантирам послаба е од S9+

Го видов во Mi продавницата и го споредив со мојот Mi Mix 3 е излезе 2018, исто има како S9+ 12MP камера, ама го шие на Poco-то. Башка ќе се разочараш и од екранот, од AMOLED да паднеш на IPS.

Ако не ми веруваш, оди до Mi продавницата во ГТЦ... уклучи камера и ѕирни го исто екранот.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,826
7,426
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
Ако мене ме прашуваш, седи си на газот. То ти е исто сега како од Тојота да паднеш на Пежо.

Освен батерија, во се друго губи Poco. Остај то шо пишува 64MP камера, ја ти гарантирам послаба е од S9+

Го видов во Mi продавницата и го споредив со мојот Mi Mix 3 е излезе 2018, исто има како S9+ 12MP камера, ама го шие на Poco-то. Башка ќе се разочараш и од екранот, од AMOLED да паднеш на IPS.

Ако не ми веруваш, оди до Mi продавницата во ГТЦ... уклучи камера и ѕирни го исто екранот.
Така и си мислев, ти благодарам.
 

Brakialis

Intern
21 ноември 2020
6
7

^^GoRiLLaZ^^

Gaining Experience
7 април 2008
134
90
А шо демек тојота се боље од пежо, да кажеше алфа да те разберам.

Испратено од Redmi Note 5 преку IT.mk форум апликација
Не можев да спомнам ниедна италјанска, па да го ставам Xiaomi на ептен ниско ниво. Така да Пежо или VW е таман у споредба со Тојота.

Мада то е друга тема... јас лично сум фан на Хонда, ама друже Тојота е Тојота.
 

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,448
1,428
Drachevo
А алфа важи за најлоша од сите? Прашувам за пријател.
Не разбрав, Тојота е подобра од Пежо и VW?
 

puscyfer

Gaining Experience
10 декември 2010
17
57
Пресреќен корисник на Pocophone f1 тука, имав можност да поиграм со Poco X3, бенг фор д бак. Инаку ф1 љуби плочки од висина веке 2 години. Веројатно ксмет е во прашање, али уште фура ко прв ден кога го купив.
 

^^GoRiLLaZ^^

Gaining Experience
7 април 2008
134
90
А алфа важи за најлоша од сите? Прашувам за пријател.
Не разбрав, Тојота е подобра од Пежо и VW?
Де бре одма се наапавте си мислиш ваши се компанииве. Да не земам да ти постирам 50+ мемиња за Алфа и VW да видиш што срање се. Прати тема од овде, па ќе дискустираме.

Ај стига беше оф топиќ, ќе не карат :LOL:
 

bookoo

Intern
12 декември 2017
47
14
Овие глупачиве немаат намера да пуштат нов апдејт за RN9P... Моментално сум со Global 12.0.1, се мислам дали да одам на EU и на овој телефон...
Слична ситуација и кај 9s. Веќе два три месеци е без апдејт, заглавени на 12.0.2. И да се префрлам на ЕУ иста верзија ќе е. Има ли некој придобивки од ЕУ ромот, не сум баш информиран за него.

Испратено од Redmi Note 9S преку IT.mk форум апликација
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,320
4,405
Не дека ке има нешто придобивка во апдејти и слично, него EU ром користев на претходните телефони, почист е, нема блоутвери и слично.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,467
1,086
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,467
1,086
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10

Razor-mk

Gaining Experience
7 јули 2013
133
65
Денеска го испратив мојот Редми Ноте 5 про во историја. Сопственик на Поко х3.
Ама на 64 гб варијантата бидејќи од 128 та имаше само сина боја во Хи продавницата.

5 мин го споредував дисплејот со
амоледот на Ми 10т про и Ф2.
Неспоредливо се подобри од ипс дисплеј.
Меѓутоа не бев спремен да дадам уште 10к кеш, така да ќе мора да се навикнам.
Не дека дисплејот на Поко 3 е лош напротив, меѓутоа кога ќе го споредиш екран до екран е голема разлика.

Прв впечаток е дека станува збор за многу тежок телефон, уште па со заштитна маска на него е како цигла.
Дефинитивно голем недостаток е дебелината.
Камерата по тоа што штракнав неколку слики е супер на дневна светлина, ноќе е просечна, фали светлост иако беше пуштена на ноќниот моуд.
Зборам без трикови без финти онака пушташ и сликаш.
Апликации, процесорка работа топ.
Батерија од 60 проценти од моментот на купување после 14 часа ми е на 8 проценти со скоро нонстоп раб симнување програми тестови чуда....
Лајк ап.

Сега за сега мој главен недостаток е дебелината и што нема амолед дисплеј па макар од 60 херца за сметка на овие 120 што ги има покото.
Али ова го пишувам после 14 часа дружење. Подетално после некоја недела.
Sent from my poco x3 using Tapatalk
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
904
817
Денеска го испратив мојот Редми Ноте 5 про во историја. Сопственик на Поко х3.
Ама на 64 гб варијантата бидејќи од 128 та имаше само сина боја во Хи продавницата.

5 мин го споредував дисплејот со
амоледот на Ми 10т про и Ф2.
Неспоредливо се подобри од ипс дисплеј.
Меѓутоа не бев спремен да дадам уште 10к кеш, така да ќе мора да се навикнам.
Не дека дисплејот на Поко 3 е лош напротив, меѓутоа кога ќе го споредиш екран до екран е голема разлика.

Прв впечаток е дека станува збор за многу тежок телефон, уште па со заштитна маска на него е како цигла.
Дефинитивно голем недостаток е дебелината.
Камерата по тоа што штракнав неколку слики е супер на дневна светлина, ноќе е просечна, фали светлост иако беше пуштена на ноќниот моуд.
Зборам без трикови без финти онака пушташ и сликаш.
Апликации, процесорка работа топ.
Батерија од 60 проценти од моментот на купување после 14 часа ми е на 8 проценти со скоро нонстоп раб симнување програми тестови чуда....
Лајк ап.

Сега за сега мој главен недостаток е дебелината и што нема амолед дисплеј па макар од 60 херца за сметка на овие 120 што ги има покото.
Али ова го пишувам после 14 часа дружење. Подетално после некоја недела.
Sent from my poco x3 using Tapatalk
Зар го има Mi10t pro во хај?

Sent from my Mi using Tapatalk
 

Nitram

Intern
10 мај 2011
21
1
5 мин го споредував дисплејот со
амоледот на Ми 10т про и Ф2.
Неспоредливо се подобри од ипс дисплеј.
Меѓутоа не бев спремен да дадам уште 10к кеш, така да ќе мора да се навикнам.
Не дека дисплејот на Поко 3 е лош напротив, меѓутоа кога ќе го споредиш екран до екран е голема разлика.

Sent from my poco x3 using Tapatalk
Ми 10т про нема амолед дисплеј.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,027
Мислења
837,040
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно