• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,343
8,367
Скопје
Точно 11к

Ама мобиларите не ги бие добар збор во последно време...
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,585
1,171
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Нели не е преЦедател више? Шо има он да се меша?
 

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,483
902
Нели не е преЦедател више? Шо има он да се меша?
Па иако не е претседател тоа е сепак политика на САД, не верувам дека ќе дојде друг (Бајден) и наеднаш ќе се смени политиката кон Кина, верувам дека уште полошо ќе биде, Трамп ги удираше економски, но овој ќе ги заебе плус и демократски, заради концентрациони логори, ујгури, муслимани и слично.
 

Razor-mk

Gaining Experience
7 јули 2013
128
54
Дечки време му е да му правам апдејт на мојот ноте 5.
Веќе 2 години стар, екранот му е партал направен :D козметички гледано 4/10.
Батерија уште му држи, не лагира ама од неодамна тачот се помалку и помалку му фаќа, ама тоа е си е моја кривица нели.
Поентата ми е дека и после 2 години телефонот се уште си има брзината и батеријата си е ок.

Генерално после Редми 3 и Ноте 5 време е да одам на нешто друго.

Вака гледано едно време се продаваа по форумов ноте 9 про, ама моментално ништо не налетува, па ќе си одам на ново.
Е сега да ми кажете од каде Хи официјалните за МК така?

И уште едно прашање буџетот ми е до кај 15к, т.с му се двоумам помеѓу Ноте 9 про и Поко х3.
Многу слични модели ама и различни.
Дизајнот ми е за Ноте поради стаклото позади, ма да па тоа му е малку и опасно при падови.
Перформансот ми изгледа малку побрзо кај Покото ма да не е нешто драстично.
Видео кај Поко, Камера кај Ноте.
Батерија и полнење кај Поко.

Ајде кој има желба и време нека даде мислење.


Фала.
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
905
Неврленд
Дечки време му е да му правам апдејт на мојот ноте 5.
Веќе 2 години стар, екранот му е партал направен :D козметички гледано 4/10.
Батерија уште му држи, не лагира ама од неодамна тачот се помалку и помалку му фаќа, ама тоа е си е моја кривица нели.
Поентата ми е дека и после 2 години телефонот се уште си има брзината и батеријата си е ок.

Генерално после Редми 3 и Ноте 5 време е да одам на нешто друго.

Вака гледано едно време се продаваа по форумов ноте 9 про, ама моментално ништо не налетува, па ќе си одам на ново.
Е сега да ми кажете од каде Хи официјалните за МК така?

И уште едно прашање буџетот ми е до кај 15к, т.с му се двоумам помеѓу Ноте 9 про и Поко х3.
Многу слични модели ама и различни.
Дизајнот ми е за Ноте поради стаклото позади, ма да па тоа му е малку и опасно при падови.
Перформансот ми изгледа малку побрзо кај Покото ма да не е нешто драстично.
Видео кај Поко, Камера кај Ноте.
Батерија и полнење кај Поко.

Ајде кој има желба и време нека даде мислење.


Фала.
Фрлај паричка ;)
 

Arkturus

Gaining Experience
17 јануари 2013
327
261
Дечки време му е да му правам апдејт на мојот ноте 5.
Веќе 2 години стар, екранот му е партал направен :D козметички гледано 4/10.
Батерија уште му држи, не лагира ама од неодамна тачот се помалку и помалку му фаќа, ама тоа е си е моја кривица нели.
Поентата ми е дека и после 2 години телефонот се уште си има брзината и батеријата си е ок.

Генерално после Редми 3 и Ноте 5 време е да одам на нешто друго.

Вака гледано едно време се продаваа по форумов ноте 9 про, ама моментално ништо не налетува, па ќе си одам на ново.
Е сега да ми кажете од каде Хи официјалните за МК така?

И уште едно прашање буџетот ми е до кај 15к, т.с му се двоумам помеѓу Ноте 9 про и Поко х3.
Многу слични модели ама и различни.
Дизајнот ми е за Ноте поради стаклото позади, ма да па тоа му е малку и опасно при падови.
Перформансот ми изгледа малку побрзо кај Покото ма да не е нешто драстично.
Видео кај Поко, Камера кај Ноте.
Батерија и полнење кај Поко.

Ајде кој има желба и време нека даде мислење.


Фала.
Од каде ти е ова дека камерата е на страна на Ноте?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,581
28,383
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Дечки време му е да му правам апдејт на мојот ноте 5.
Веќе 2 години стар, екранот му е партал направен :D козметички гледано 4/10.
Батерија уште му држи, не лагира ама од неодамна тачот се помалку и помалку му фаќа, ама тоа е си е моја кривица нели.
Поентата ми е дека и после 2 години телефонот се уште си има брзината и батеријата си е ок.

Генерално после Редми 3 и Ноте 5 време е да одам на нешто друго.

Вака гледано едно време се продаваа по форумов ноте 9 про, ама моментално ништо не налетува, па ќе си одам на ново.
Е сега да ми кажете од каде Хи официјалните за МК така?

И уште едно прашање буџетот ми е до кај 15к, т.с му се двоумам помеѓу Ноте 9 про и Поко х3.
Многу слични модели ама и различни.
Дизајнот ми е за Ноте поради стаклото позади, ма да па тоа му е малку и опасно при падови.
Перформансот ми изгледа малку побрзо кај Покото ма да не е нешто драстично.
Видео кај Поко, Камера кај Ноте.
Батерија и полнење кај Поко.

Ајде кој има желба и време нека даде мислење.


Фала.
Mi 10i
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,581
28,383
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

^^GoRiLLaZ^^

Gaining Experience
7 април 2008
125
79
Галје им е на Xiaomi за американскиот пазар и онака мислам дека не ги купуваат таму.

Битно е да не им прават други проблеми, како Google со Huawei што им направи.
 
Последна промена:

^^GoRiLLaZ^^

Gaining Experience
7 април 2008
125
79
Добро е што само мислиш.
Кина и Индија, знаеш колкави се? Секако дека не можат американците го победат тој пазар, колку што се купува во Индија и Кина.

Факт е дека не е на арно работата... нека си користат тие iPhone и нека не не чепкат нас Xiaomi корисниците со банирање на Google Play.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,074
2,464
Кина и Индија, знаеш колкави се? Секако дека не можат американците го победат тој пазар, колку што се купува во Индија и Кина.

Факт е дека не е на арно работата... нека си користат тие iPhone и нека не не чепкат нас Xiaomi корисниците со банирање на Google Play.
Нема врска овој бан ни со Гугл сервицес, ни со продажба ни со ништо. Прочитајте.
 

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,391
1,368
Drachevo
Така се почнува. На Хуваеи 5-6 банови едно по друго му залепија. Готов е, жаомие.

Ајде, има LG и Motorola.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,581
28,383
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

mkgunner

Gaining Experience
29 октомври 2008
346
296
Кичево
mkgunner's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
Storage
Kingston UV500 240GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
Video card
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
OS
Windows 10 Pro
Не многу различно. Huawei е на друга блеклиста.
И Huawei го помина истиот пат, прво забранија Американски фрими да имаат удел во Huawei за после да забранат секаква соработка.За брзо и Xiaomi го чека ова, нормално дека нема везе с'мозгом прислушување и такви срања него пари и технологија
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,074
2,464
И Huawei го помина истиот пат, прво забранија Американски фрими да имаат удел во Huawei за после да забранат секаква соработка.За брзо и Xiaomi го чека ова, нормално дека нема везе с'мозгом прислушување и такви срања него пари и технологија
Рано му е многу на Шаоми да стигне до Хјуавеи. Хјуавеи им засмета на Америте на многу лоу левел полиња, многу многу повеќе технологија разноврсна и најважно бекбоун опрема. Шаоми ниту прави ниту има најава да прави таква опрема наскоро. Шаоми е кориснички ориентирана компанија, нешто ко Епл. Хјувеи е гигант на многу други полиња, па им смета и на Qualcomm, а и на другиде УСА пуленчиња како Ериксон и Нокиа.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,649
Мислења
829,664
Членови
28,653
Најнов член
sashka973
На врв Дно