• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
668
526

Rukfash

Баниран/a
24 јануари 2019
1,237
913
Неврленд
Вака од прво не приметувам никаква разлика, едино шо го нема МИ броузеро.
Баш преку него гледав порниќи :D
Нека троше коуку сака. Ја и така пред спиење го пунам секој ден.
 

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
668
526
Вака од прво не приметувам никаква разлика, едино шо го нема МИ броузеро.
Баш преку него гледав порниќи :D
Нека троше коуку сака. Ја и така пред спиење го пунам секој ден.
Те изшпиунираа кинезите дека злоупотребуваш нивни браузер па те казнуваат сега :) сега ќе ти пушта алиекспрес предлози да си купиш real size dolls

Sent from my MI A3 using Tapatalk
 

Rukfash

Баниран/a
24 јануари 2019
1,237
913
Неврленд
Те изшпиунираа кинезите дека злоупотребуваш нивни браузер па те казнуваат сега :) сега ќе ти пушта алиекспрес предлози да си купиш real size dolls

Sent from my MI A3 using Tapatalk
Најдеме го. Скриен бил. И порниќите ми се тука :p
 

Rukfash

Баниран/a
24 јануари 2019
1,237
913
Неврленд
Опа бато. Ја го ја. Ај да видеме тај ваш апдејт шо тоуку брлавеете по него шо ќе напрае? :rolleyes:
Покофоун формула један.
Сунце му калајсано Мјауевско 12. Сеа ги нема доле трите компчиња за back,
за отворени апликации и чистење апликации. Flowting windows, моутинг миндоус тракатанци само ме нервират , бар за сеа за почеток. :mad:
Ај да видеме за неколку дена дали ќе се свикнеме на овие нови опции.
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
894
811
Сунце му калајсано Мјауевско 12. Сеа ги нема доле трите компчиња за back,
за отворени апликации и чистење апликации. Flowting windows, моутинг миндоус тракатанци само ме нервират , бар за сеа за почеток. :mad:
Ај да видеме за неколку дена дали ќе се свикнеме на овие нови опции.
Ова го немаш во сетинзи?


Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 

Rukfash

Баниран/a
24 јануари 2019
1,237
913
Неврленд
Ааа да штиклираме го тоа фул скрино преска гледајки едно видео за мјауито со новите опции. Искрено не ми свиѓат тоа фул скрин џесчрс опциите. Баш ме нервират. Ќе ги исклучам под хитно.
 

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
668
526
Ааа да штиклираме го тоа фул скрино преска гледајки едно видео за мјауито со новите опции. Искрено не ми свиѓат тоа фул скрин џесчрс опциите. Баш ме нервират. Ќе ги исклучам под хитно.
А баш фино точно си пишиш фулскрин џесчрс :) гет јуст ту ит, супер се

Sent from my MI A3 using Tapatalk
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,351
Скопје
Дали има искочено MIUI 12 Global,за Note 9 pro,рачно да го ставам,и ако може линк да го симнам.
 
Последна промена:

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,303
4,347
Нема сеуште. Вчера имаше пуштено 12 ка за Руската верзија, 12.0.1.0. Треба да има за брзо и за глобалната.
 

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,713
2,232
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
Mi Note 10 Lite 6GB Ram/128 вреди нов за 19к со 1год гаранциј? Јак телефон ми личи.
Зависи, сега имаш и Mi 10 Lite 5G за слична цена со подобар хардвер, подобар екран, 5Г но со помала батерија и за нијанса полоша камера.
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,351
Скопје
Mi Note 10 Lite 6GB Ram/128 вреди нов за 19к со 1год гаранциј? Јак телефон ми личи.
 

gamon

On your way to fame
15 септември 2014
641
705
orgrimar
купено од мобеликс, за парите топ ми личи, само зш апликацијата за ит форум не може да ја најдам на плејстор?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,384
10,435
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Дечки, кој може да ми рутне еден Redmi 4 please?
Сакам да правам некои експерименти со Screen2Auto
 

Sylvester

Intern
24 март 2009
451
45
Скопје

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,384
10,435
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Разликата е што Poco X3 Nfc има подобар екран 120hz,друго колку што гледам е све исто.
Ајде искрено, дали сметате дека 120hz екран е предност или е глупост само што додава на цена и троши бајаги повеќе батерија?
 

Martin Arsov

Gaining Experience
17 октомври 2016
169
104
А измеѓу тој и XIAOMI Redmi Note 9 Pro кој е подобар?
Разликата е што Poco X3 Nfc има подобар екран 120hz,друго колку што гледам е све исто.
Освен тоа, има подобар процесор, Fast charging 33W спрема 30W кај Н9П.За камера незнам,мислам дека се тука некаде.
Едит: Заборавив дека има и stereo,додека кај Н9П нема
Ајде искрено, дали сметате дека 120hz екран е предност или е глупост само што додава на цена и троши бајаги повеќе батерија?
Не сум користил телефон со 120hz екран,но по видеата што сум ги гледал,ДА предност е.Инаку мислам дека во секој момент можеш да си намалиш на 60hz со што би заштедил на батерија.
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,351
Скопје
Ајде искрено, дали сметате дека 120hz екран е предност или е глупост само што додава на цена и троши бајаги повеќе батерија?
Искрено мене како обичен корисник,кој фб,инстаграм,вибер,и прелистувач користам,не би ми сменило ништо 120hz,доволни ми се 60hz.

Освен тоа, има подобар процесор, Fast charging 33W спрема 30W кај Н9П.За камера незнам,мислам дека се тука некаде.
Едит: Заборавив дека има и stereo,додека кај Н9П нема

Не сум користил телефон со 120hz екран,но по видеата што сум ги гледал,ДА предност е.Инаку мислам дека во секој момент можеш да си намалиш на 60hz со што би заштедил на батерија.
1603971622082.png
лево е Poco X3,десно RN9P,што е тука подобро на Poco?

и да батерија Poco има 100mah има подобра,ако на некој тоа нешто му значи.

еве ги камерите 1603971768365.png
лево Poco X3,десно RN9P.
 

Martin Arsov

Gaining Experience
17 октомври 2016
169
104
Искрено мене како обичен корисник,кој фб,инстаграм,вибер,и прелистувач користам,не би ми сменило ништо 120hz,доволни ми се 60hz.


Погледнете го атачментот 92788
лево е Poco X3,десно RN9P,што е тука подобро на Poco?

и да батерија Poco има 100mah има подобра,ако на некој тоа нешто му значи.

еве ги камерите Погледнете го атачментот 92789
лево Poco X3,десно RN9P.
Па различно е. 732G vs 720G, понов процесор. Според бенчмарк 723G е за нијанса подобар. За камера како што реков не се разбирам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,719
Мислења
831,306
Членови
28,715
Најнов член
iRevO
На врв Дно