• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,713
2,232
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
Како е можно Ноте 8 про,да има Miui 12,а ноте 9 про да нема сеуште Miui 12 :/
Наскоро ...
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,351
Скопје
Наскоро ...
Фала
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,183
8,388
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,351
Скопје
Ни кај мене на EU модел. Следната недела.
И мојот е EU модел,и сеуште нема,а имав пред 5 дена Ноте 8 про,си имаше MIUI 12.
MIUI 12 на Mi 8 Lite кој го добив пред речиси месец дена. Искрено и јас се изненадив.

Погледнете го атачментот 92309
Постарите модели имаат најнов Софтвер,а новите модели немаат сеуште,тоа е Xiaomi.
 

Fiatov

Intern
18 септември 2020
18
2
Што е подобар избор од редми ноте 9с и поко х3 во однос на екран,батерија и аудио?
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,351
Скопје
Ќе стигне бе деца и тоа фамозно MIUI 12. Голема работа. Нема да се смене телефоно. Само некоа опција ке се додаде, некоја ке ја снема :)
Доста подобрувања има со MIUI 12,ова од лично искуство на Редми Ноте 8 Про,камерата се подобри,батеријата повеќе држеше,по брзо работеше телефонот.И да доста по интересен интерфејс на самиот телефон.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,621
28,444
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,457
1,079
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,460
656
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

PeroLozac

Intern
11 јули 2018
39
20
Доста подобрувања има со MIUI 12,ова од лично искуство на Редми Ноте 8 Про,камерата се подобри,батеријата повеќе држеше,по брзо работеше телефонот.И да доста по интересен интерфејс на самиот телефон.
Истото и јас го приметив на редми 7 про. Од пред некој ден излезе MIUI 12 за него и се приметува помазно и побрзо отворање и затворање на апликациите од претходно
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,621
28,444
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
RN9P, е еден од најспорите уреди кои сум ги користел, воедно баговит. Сецка, лагира, се кочи. Иако ми е транзициски уред, не сум задоволен.
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,351
Скопје
RN9P, е еден од најспорите уреди кои сум ги користел, воедно баговит. Сецка, лагира, се кочи. Иако ми е транзициски уред, не сум задоволен.
Не ти бил во ред нешто уредот,јас го имам RN9P,од ова што наброја ништо нема,ни баг најдов,ни сецка,ни лаг има,далеку е многу од кочење.Едина мана е да кажам,што сеуште нема MIUI 12,другото е перфект све,до сеа замерка на ништо немам.Иначе претходно имав RN8P.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,621
28,444
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Не ти бил во ред нешто уредот,јас го имам RN9P,од ова што наброја ништо нема,ни баг најдов,ни сецка,ни лаг има,далеку е многу од кочење.Едина мана е да кажам,што сеуште нема MIUI 12,другото е перфект све,до сеа замерка на ништо немам.Иначе претходно имав RN8P.
Уредот е во ред. Истото го читам на нет, Mi Note 10 беше 2x побрз. Се е направено што треба, пак е исто.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,103
2,492
Уредот е во ред. Истото го читам на нет, Mi Note 10 беше 2x побрз. Се е направено што треба, пак е исто.
Може еден скрин од Абаут, со ром верзија ова она. И постапка и апликации кои користиш и осеќаш кочење. Утре на работа ќе го малтретирам на колегата, иако не се пожалил до сега со нормално користење, значи сѐ могуче социјални апликации, броусер, Јутуб и остало ,си дреме у позадина. Ако јас не му направам клин по некогаш, он тоа никад неправи. Неговиот е 6/128 ЕЕА верзија со ЕЕА ром.

Sent from my TELEFON using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,730
Мислења
831,482
Членови
28,723
Најнов член
manski
На врв Дно