1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,466
  1,952
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Имаш време и двата да ги поминеш :), тешко дека долго време ќе останеш на К30-ката па после премини на ОП8 тамам ќе споделиш искуство разлика во екрани ... и така перидов освен Ноут 20 нема ништо на видик се до ајфон 12 па ќе си имаш занимација.
  Искрено сакав да променам порано телефон но ми падна овој и пукна малку горниот дел па изгубив многу на рисел велју ~100 евра е нов екран па си го користам дур не најдам нешто као К30 про или Ми10 за пристојна сума ...
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,631
  4 Септември 2008  WOW @9:10, како успеале вакво видео да имаат во темница???? ова не е можно, ги прегазија сите хај енд уреди, НЕ Е НОРМАЛНО.
   
  На gremlin и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 3. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  847
  330
  9 Август 2018
  Машко
  еее јас кога кажував дека K30 Pro / Poco F2 Pro ќе има ѕверска камера.
  Лудило е ова Ultracam човече, партали праи.
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,631
  4 Септември 2008
  ?
   
 5. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,466
  1,952
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Да, типот вика подобро видео вади и од Oppo Find X2 Pro !!! Малку чудно бидејќи IMX 689 е подобар сензор и поскап од 686 а и двата се од Сони.
  Можеби овој зум модел користи и подобри леќи од стандардниот К30 про?
   
  На psyside и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,500
  6,571
  27 Март 2014
 7. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  - Мислиш дека има некој што ги користи?
  - Мислиш дека Chrome помалце шпиунира?
  - Мислиш дека ова е поголемо зло од facebook/fb eco апликации?

  Одамна си ја продадовме приватноста.
   
  На thinking_in_binary, Krk198, The Geek Boy и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  165
  101
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,631
  4 Септември 2008
  Многу добар, само тоа што е слајдер ако ти смета....
   
  На Weeaboo му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  165
  101
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Квалитетот на сензор за камера? На папир гледав дека само тука е слаб...
   
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,631
  4 Септември 2008
  Воопшто не е слаб, за цената кине.
   
  На Weeaboo му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  165
  101
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Во ред. Фала ти многу на советите.
   
 13. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  341
  445
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Едно брзо размислување ваше
  Ми А3 или ми микс 2s
  Батерија, перформанси и камера главни услови.
  Понудени ми се од вип
   
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,631
  4 Септември 2008
  Mix 2s, not even close
   
  На Иванчо му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  341
  445
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Значи ми микс 2с да го земам? камерата подобра е ?
   
 16. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  165
  101
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Друго прашање, дали доколку се флешне европски ROM се губи гаранцијата?
   
 17. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,365
  993
  1 Јуни 2016
  Ми Микс 2ѕ.
  Да.
   
  Exooo, The Geek Boy, Иванчо и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. Tomekk

  Tomekk
  Gaining Experience

  129
  105
  4 Декември 2009
  Xiaomi Mix 3 е еден од ретките (мислам дека се само 3 телефони од Xiaomi засега) што има Anti Rollback.

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 19. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,209
  4,046
  5 Декември 2009
  Машко
  Во последниов билд на 12ка, 20.5.21 нема Google Apps или јас го хакнав нешто :D
   
 20. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  814
  769
  5 Април 2015
  Машко
  EU build?

  Sent from my Mi using Tapatalk
   
 21. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,466
  1,952
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  20.5.21 на xiaomi.eu е ок
   
 22. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,281
  888
  8 Мај 2010
  Машко
 23. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,466
  1,952
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Изменето од модератор: 24 Мај 2020
  Happy, DrMTR, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. Sherminator

  Sherminator
  Intern

  25
  11
  3 Јули 2018
  Машко
  K30 Pro ке го има кај нас по мобилариве, знае некој??
   
 25. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,389
  28 oктомври 2008
  Redmi Note 9S 4GB RAM/64GB - 12,300.00 денари
  Ми фати за око дека има 5020 mAh батерија. Барам следнот телефон да ми биде што поиздржлив на батерија, сите други атрибути се во втор план.
   
  На Happy, gremlin, Borsa и уште 4 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...