1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  805
  761
  5 Април 2015
  Машко
  Peel Remote би требало да функционира како што треба.
   
 2. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  805
  761
  5 Април 2015
  Машко
  Од Велес е колку што знам, затоа нуди Вруќи пити
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,176
  3,903
  5 Декември 2009
  Машко
  Ти благодарам, ке пробам така. Инаку, пити се знае од каде може да се јадат, затоа нудам... :D
   
  На Misko6000 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Ај ќе проверам, мислам дека Peel Mi Remote не може да се избрише од телефонот пошто не ја видов апликацијата. А, иначе дa, Peel крашуваше.
   
 5. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  @Avid Фала д руже, средено. Ја најдов Peel Mi Remote и ја избришав, па ја инсталирав после само Mi Remote. 10/10
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 6. CBB_6

  CBB_6
  On your way to fame

  148
  525
  9 Декември 2016
  Машко
  Денес гугл пуштија јануарски апдејт на Android One за mi A2 и mi A2 lite, и пошто е најавено и се очекуваше јануарско подновување со андроид 10-ка ејјјјј реков браво. Гледам 105 мега тежи, ај си велам баш да видам.
  Шо да видам, и натаму ќе си кркам пита :boring:

  Screenshot_20200117-181748.png Screenshot_20200117-182518.png
   
 7. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,197
  504
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Имаш и камери што не тежат 1 КG.

  Во смартфоните претерано многу се вложува поради интересот кај луѓето, да купат.

  DSLR од друга страна купуваат воглавно професионалци. Профитот е далеку појак ако продаваш телефони.

  И нормално повеќе се вложува таму. 2020 ке биде бомба за смартфони :)

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,766
  27,472
  4 Септември 2008
  Почнавме од тука  Па дојдовме тука
  А завришме тука. Добра логика и дефиниција за straw man. Па уште и пишал само кај One Plus, телефон кој ги нема 1/2 од функциите на вистински флагшип уреди како S10 + или Note 10 +

   
  Последна промена: 18 Јануари 2020
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Avid

  Avid
  Guru

  4,497
  6,770
  21 Јануари 2009
  Добар фонт.
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,766
  27,472
  4 Септември 2008
  Добар лаг
   
 11. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,417
  1,882
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Нешто е до форумот изгледа, вчера и мене цело време дефаулт црни букви ми излегуваа (на дарк тема). Денес е ок ...
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  250
  185
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
 13. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,493
  1,815
  5 oктомври 2007
  Машко
  Мегамобил, 900ден.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 14. Tomekk

  Tomekk
  Gaining Experience

  122
  97
  4 Декември 2009
  Screenshot_2020-01-20-09-44-37-929_com.android.settings.jpg
  Успешно инсталиран вчерашниот глобал абдејт на MI 9T.
  Инсталиран преку TWRP на MI 9T eea(Europe).

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 15. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,176
  3,903
  5 Декември 2009
  Машко
  Јас сум моментално со неделна верзија. Не е лошо, има ситни багови ама не ми се проблем баш. :)
  [​IMG]

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
  На Tomekk му/ѝ се допаѓа ова.
 16. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,417
  1,882
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Какви багови, може да наведеш некој?
   
 17. dejanm

  dejanm
  Intern

  88
  28
  15 Јануари 2014
  Машко
  Вчера стигна апдејт за mi A1 (100mb) со ова:
  OlympicsReminder service has started! :D
   
 18. Brendog

  Brendog
  Intern

  46
  36
  18 Септември 2016
  Машко
  Дечки, вреди да го земам mi note 10? Моментално го користам покото и освен ghost touch сум немал никакви проблеми.

  Најбитна ми е камерата, особено можноста за x50 зум, како и бистрината на сликата после кропови и зумирање. Тоа што ме "дразни" да го земам е и премиум изработката, амолед, AoD, заоблен екран. Единствено ме плаши night mode-от и поддршката на gcam. На покото, сток најтмодот е катастрофален. Среќа има одлична поддршка за gcam, со што ноќните слики се одлични. Се плашам дека ми ноте 10кава ќе потфрли во тој дел. По нетов, мислењата се измешани, некои велат дека не се искористува целосниот капацитет на 108ката, други потврдуваат дека има најдобра камера моментално на пазарот. И ај сеа на кого да веруваш :)).

  Друго што ме тумачи е снепдрегонот. Дали ќе осетам некоја разлика меѓу 730g и сегашнава 845ка? Не сум некој хеви гејмер. Знаев да пуштам оваа новава CODM до пред некој месец. Во глобала, не лупам некои презахтевни игри. Како ќе се покаже 730g тука?

  Дали ќе е downgrade да се иде од поко на ми ноте 10? Дали вреди?
   
 19. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
  Нема 50X зоом, туку 5.
  730 е малку поспор од 845.
   
 20. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,197
  504
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Ако не се брзаш почекај ми 10 ке излезе на средина на февруари и цената на ми ноут 10 ке падне уште малце.

  На папир 845 е подобар затоа што поддржува 4К60fps. За општа работа се слични.

  Ми ноут 10 најкомплетен камера телефон на годината. Ако го земеш поздрави си со сд карта и стерео звучки.

  Стави на кантар што ти е најбитно.  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,766
  27,472
  4 Септември 2008
  Downgrade? Lol...

  Читај задни 10 страни
   
  Tomekk, DaVoRkNe, gremlin и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  250
  185
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Немаат веќе месец дена и незнаат дали ќе имаат
  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 23. nikola_bb

  nikola_bb
  Gaining Experience

  304
  70
  14 Август 2009
  Redmi 5 plus posle update na miui 11 ja ubiva baterijava, preku nokj so nekoristenje znae pola da ja iscica. Vasi iskustva? Gleam po netov i drugi modeli so 11 se zalat na ova

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 24. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,493
  1,815
  5 oктомври 2007
  Машко
  Епа онда лагерот на веб не им чини
  Никаков проблем кај ќерката. ОТА апдејт, рестарт еден и еве ја тера мислам има 1 месец сигурно.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 25. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  250
  185
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Да, не ажурираат

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...