1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,816
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
 2. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,143
  2 Март 2011
  Машко
  Море hi.mk ако имаат цени ко што имаа викендов за црн петко, не ми треба ни бангуд ни камовил за шаоми.
   
 3. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,372
  6,486
  27 Март 2014
  Стандарден проблем на miui 11. Врати се на 10.3 и нема да имаш проблеми. Мора да отклучиш BL и со Ми флеш ке средиш.
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
  Screenshot_9.jpg

  Нека се пријави тој што би го земал "европскиов модел" лево :innocent:
   
  Последна промена: 2 Декември 2019
  На GGTT1, gremlin, TATA_MATA и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Avid

  Avid
  Guru

  4,273
  6,367
  21 Јануари 2009
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
  S665, и послаба камера, а поскап.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  300
  318
  5 Јануари 2014
  Машко
  Go gledav ovaj model XIAOMI Mi 9T Pro
  Dali vredi za parite ili preporacajte nesto drugo podobro ,mozam da dodadam 1-2k plus
  fala
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
  1. Начин на употреба, што си користел претходно.

  2. Колку време ќе се користи, и како.

  3. Приоритети

  4. Старо/ново
   
 10. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  300
  318
  5 Јануари 2014
  Машко
  viber / gmail sync na 7-8 majlovi
  redmi pro
  pa planiram naredni 4 godini :)
  kamera , baterija
  nov staklo :)
   
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
  Mi9 T Pro.
   
  На Goran27 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  300
  318
  5 Јануари 2014
  Машко
  fala
   
 13. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  380
  306
  9 Јули 2018
  Машко
  супер е земај го јас го користев некое време...
   
  На Goran27 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  355
  177
  11 Јануари 2010
  10.3 е
   
  На Misko6000 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,372
  6,486
  27 Март 2014
  Не прави на 10.3. Тестирав.
   
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
 17. Astro

  Astro
  Guru

  6,387
  8,845
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ај пошто сте помлади и имате повеќе време за чепкање, ми стигна предлог во Updater да инсталирам MIUI 11.

  Дали да го инсталирам или не?

  Ми се сака нешто ново и различно, ама слушнав дека ја јебело батеријата бајаги. какви се вашите искуства?
  Note 6 Pro
   
 18. Sly25

  Sly25
  Intern

  7
  3
  18 Април 2016
  Машко
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Avid

  Avid
  Guru

  4,273
  6,367
  21 Јануари 2009
  Мене искрено ко повеќе да ми држи на MIUI 11, ко да имав некое багче па се опраи со апдејтов.
  Redmi Note 5
   
 20. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,330
  7,305
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Шо напраи со проредот? Откако го спомна и мене ме нервира.
   
 21. Avid

  Avid
  Guru

  4,273
  6,367
  21 Јануари 2009
  Нишо, го остаив, се навикнав демек.
   
 22. zirkach

  zirkach
  Gaining Experience

  185
  145
  12 Февруари 2015
  Машко
  кога сме кај MIUI 11...дали има начин да се смени позадина по мој избор (lock style е сега), кога се отклучува со отисок пример позадината, предходно можев сам да бирам слика сега ми дава само 2, фабричките...има чаре или осуден сум со тие 2 позадини? :)
  [​IMG]
   
 23. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  793
  365
  10 Април 2011

  setings > wallpapper и бираш која слика сакаш, и после дава оцпија сет ас хом или лок срин

  тоа на сликата ти е лок стајл
   
  На zirkach му/ѝ се допаѓа ова.
 24. zirkach

  zirkach
  Gaining Experience

  185
  145
  12 Февруари 2015
  Машко
  е вака може иако во предхоната верзија од мјуито ова беше во themes..фала :)
   
  На Mayson му/ѝ се допаѓа ова.
 25. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  355
  177
  11 Јануари 2010
  Средив со менување јазик од македонски на англиски.
   

Сподели

Вчитување...