1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  604
  483
  14 Декември 2013
  Машко
  Го немаат на залиха. Чекам да го добијат за да го земам па ќе јавам што како.
   
 2. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,334
  3,032
  24 Септември 2012
  А имаш некои индикации дека наскоро би го имало или?
   
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,932
  4,139
  28 oктомври 2008
  Xiaomi Redmi Note 8 Pro (8GB 128GB - CN Version) presale: 339.99 $

  Untitled.jpg
   
 4. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,091
  1,376
  5 oктомври 2007
  Машко
  А... Да почекате да излезе официјално глобал верзија. Сега се што има е Чајна, па после ќе излезат демек глобал со фејк/кастм ромови, па после глобал

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 5. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,951
  3,563
  5 Декември 2009
  Машко
  Мислам дека прават муабет за 9т. Тој е за глобална секако...
  Инаку, во Мобеликс мислам дека ја имаат 6/128 верзијата за 21,500.

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
 6. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  604
  483
  14 Декември 2013
  Машко
  По телефон пред една недела ми рекоа за 4 дена. Фејс/Инста ми рекоа не знаат. Ги имам заследено на инста со нотификации во случај да го добијат (објавуваат одма штом добијат нова залиха/нов телефон).

  Не би ми бил РОМот проблем воопшто, каков и да е. Секако на него ќе оди PixelExperience.

  На веб страната 6/64 и 6/128 е 21,500. :oh:
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,334
  3,032
  24 Септември 2012
  MI9T VS Note 8 Pro гледам цената би требало да е многу слична. :)
   
 8. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,091
  1,376
  5 oктомври 2007
  Машко
  И тоа ќе почекате додека излезе и дали, небаш се обожаватели на медиатек. Па додека легне и го испеглаат. Ја би сепак xiaomi.eu ром тоа пиксел никако не ми легна.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 9. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  604
  483
  14 Декември 2013
  Машко
  Мислам дека има недоразбирање. Јас зборував за Mi 9T. За Mi 9T веќе има кастом РОМови.

  Затоа steer-away од МедиаТек.
   
  На marv му/ѝ се допаѓа ова.
 10. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  336
  174
  11 Јануари 2010
  Кој има поголема батерија тој за тебе.
   
  mdeni, Скоти и на Sharlovski им се допаѓа ова.
 11. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,334
  3,032
  24 Септември 2012
  Повеќе СоТ сакаш да кажеш.
   
 12. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,026
  2,294
  28 Јануари 2017
  Машко
  @mahdeni ептен убо ти личеше, сега се префрлаш на СоТ?
   
 13. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,334
  3,032
  24 Септември 2012
  Па медиатекот повеќе троши, како што гледаш. Така да иако има поголема батерија има ист или послаб СОТ.
   
  На Sharlovski му/ѝ се допаѓа ова.
 14. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  195
  202
  9 Јули 2018
  Машко
  Ми 9Т Про-Супер СОТ,брајтнес на околу 60-80% ,повеќе 4г користено отколку вајфај,алвајс он дисплеј уклучено,блутут користено повеќе од 2 часа..презадоволен од телефонот сум :)
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 11 Септември 2019
  На Krk198, gremlin, DrMTR и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,539
  3,452
  11 Декември 2008
  Машко
  Има ли некоја голема разлика меѓу обичниот Mi 9T и Pro верзијата, освен во процесорот?
   
  На ТАТА_МАТА му/ѝ се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,206
  25,533
  4 Септември 2008
  UFS 2 vs 2.1, 2 е околу 30% поспор.
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 17. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,189
  1,621
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Мислам дека обичниот исто нема Laser Autofocus на камерата барем тоа имам прочитано, друго е се исто.
   
 18. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  911
  626
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,206
  25,533
  4 Септември 2008
  Прашањето е зошто воопшто би се земaл во предвид тој уред со obsolete hardware уште @launch.
   
  На bxxxn и mdeni им се допаѓа ова.
 20. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  195
  202
  9 Јули 2018
  Машко
  -Super Amoled има про верзијата
  -Уфс 2.1,
  -Фест чарџ 27в има про верзијата,а обичната има 18в
  -Обичната верзија користи Sony IMX582 сензор додека Pro користи Sony IMX586
   
 21. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  604
  483
  14 Декември 2013
  Машко
  Имаат исти дисплеј.
   
  На mdeni и olikomerc им се допаѓа ова.
 22. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  910
  347
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Едниот може да снима 4к60fps другиот 4К30fps maximum.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На blackelf му/ѝ се допаѓа ова.
 23. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  604
  483
  14 Декември 2013
  Машко
  Тоа е пошто SD730 не подржува 4k60fps. Останатите спецификации на сензорите се исти.
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 24. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,951
  3,563
  5 Декември 2009
  Машко
  Гсмарена вика дека про-то има S Amoled...
  [​IMG]

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
  На blackelf и it_boy им се допаѓа ова.
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,206
  25,533
  4 Септември 2008
  Сензорот и 730 both of them.
   
  На blackelf му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...